Hraničné kontroly a zákaz dovozu: Slovensko má od polnoci STOPKU vývozu dobytka! HROZBA?
20. 3. 2025, 22:54 (aktualizované: 21. 3. 2025, 11:37)

Zdroj: istock
Od polnoci bude z dôvodu pravdepodobného výskytu slintačky a krívačky v dvoch slovenských chovoch dobytka opäť platiť zákaz dovozu hospodárskych zvierat zo Slovenska do ČR. Od piatka rána v tejto súvislosti Česko obnoví mimoriadne kontroly na hraniciach so SR. Vo štvrtok to na sociálnej sieti X oznámil český minister poľnohospodárstva Marek Výborný, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
"Bohužiaľ, máme informáciu od slovenských kolegov na veľmi pravdepodobný výskyt vysoko nákazlivej slintačky a krívačky v dvoch slovenských chovoch dobytka. Od 24.00 h dnešného dňa budú Štátnou veterinárnou správou vydané mimoriadne opatrenia a zakázaný dovoz hospodárskych zvierat zo Slovenska," uviedol Výborný.

Zdroj: NČ / ms
Dodal, že po dohode s českou políciou a ministrom vnútra Vítom Rakušanom budú v piatok obnovené aj mimoriadne kontroly na hraničných priechodoch, a to od 7.00 hod. Pre českých chovateľov bude platiť prísny zákaz kontaktu s osobami či zvieratami zo Slovenska.