Aj skupina Women's Network Croatia inštaláciu baby boxu kritizovala ako "nezákonnú, nebezpečnú a v rozpore s najlepším záujmom dieťaťa" a vyzvala na jeho odstránenie.
Chorvátska ombudsmanka pre práva detí Helenca Pirnat Dragičevičová síce uznala, že "každá záchrana života je ušľachtilá", ale tiež upozornila, že "treba mať na pamäti etické a právne otázky, ktoré takéto miesto ukladá". Odvolala sa na právo dieťaťa poznať svoju identitu, ktoré zaručuje dohovor OSN, a zdôraznila, že je potrebné riešiť základné príčiny opustenia detí.
AFP dodala, že Výbor OSN pre práva dieťaťa so sídlom v Ženeve varuje pred hniezdami záchrany a žiada štáty, aby našli alternatívy pre riešenie takýchto situácií. Niektorí právni experti však baby boxy a ich využívanie podporujú.
"Právo na život má prednosť pred právom na informácie o (biologickom) pôvode," uviedla pre miestne médiá profesorka práva zo Záhrebskej univerzity Aleksandra Korač Graovacová. "Dieťa bez zabezpečeného práva na život nemá žiadne iné právo," doplnila.