Poslanci by v úvode schôdze mali voliť aj predsedu NR SR. Čaká ich tiež voľba kandidátky na sudkyňu Ústavného súdu SR či voľba do Správnej rady Slovenskej televízie a rozhlasu či Tlačovej agentúry SR. Rozhodnúť majú aj o viacerých personálnych nomináciách. Novým viceguvernérom Národnej banky Slovenska by sa mal stať Dušan Keketi a Alexander Cirák zase členom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.
Na programe je aj vládna novela Ústavy SR. Navrhuje sa v nej zakotviť do ústavy existencia dvoch pohlaví - muž a žena. Pribudnúť má do nej tiež zaručenie rovnosti medzi mužmi a ženami pri odmeňovaní za prácu. Do ústavy sa má dostať aj úprava o adopcii detí a výchovno-vzdelávacom procese. Návrhom sa má dosiahnuť suverenita Slovenska v hodnotových a kultúrno-etických otázkach. Vlastný návrh novely ústavy predložilo do parlamentu aj opozičné KDH.
Poslanci majú na schôdzi riešiť aj ďalšie vládne legislatívne návrhy. Týkať sa budú napríklad zmien v systéme záchrannej zdravotnej služby či v aktívnych zálohách. Zaoberať sa budú i návrhom na vyslanie vojakov do operácie KFOR v Kosove. Rozhodnúť majú v skrátenom legislatívnom konaní o návrhu nového zákona o poskytovaní údajov na účel adresnej energopomoci. Ministerstvo hospodárstva by vďaka nemu malo získať možnosť prístupu k sociálno-ekonomickým údajom obyvateľov, na základe ktorých posúdi potrebu kompenzácií nákladov na energie.
Návrhy predložili i poslanci. Koaličná SNS má na programe napríklad novelu zákona o neziskových organizáciách či novelu zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie, ktorá má okrem iného opätovne zaviesť inštitút práva na opravu. Koaličný poslanec Daniel Karas (Smer-SD) zase navrhuje úpravu podmienok získania nároku na predčasné odchodné a výsluhový dôchodok pre prokurátorov. Poslanci z koaličného Hlasu-SD zase chcú novelou zákona o miestnom poplatku za rozvoj okrem iného zvýšiť hornú hranicu sadzby miestneho poplatku za rozvoj na základe vývoja cien stavebných prác, materiálov a pozemkov za roky 2018 až 2023.