Františka na výsluch priviezli v čiernej dodávke, ktorá zastavila pred Justičným palácom. Po príchode bol okamžite obklopený ozbrojenými kukláčmi. Na rukách mal putá a počas celého vstupu do budovy mal na hlave kapucňu. Obvinený muž, pre ktorého prokurátor navrhol preventívnu väzbu, na otázky novinárov neodpovedal.
Približne po 20 minútach s ním vošli do pojednávacej miestnosti, kde výsluch trval približne hodinu. Jeho výsledok je však známy až dnes. „Súd pre prípravné konanie Mestského súdu Bratislava I prerušil výsluch obvineného do stredy 26. 3., keď v základnej lehote rozhodne o návrhu krajskej prokuratúry v Bratislave,“ vyjadril sa hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak v utorok.
Súd nevyhovel žiadosti o preventívnu väzbu
V stredu (26.3.) pojednávanie s Františkom na Mestskom súde Bratislava I o návrhu na vzatie do preventívnej väzby pokračovalo. Obvinený si vypočul verdikt. Sudca Branislav Harabin nevyhovel návrhu prokurátora o preventívnej väzbe pre obvineného Františka. Namiesto toho nahradil väzbu dohľadom probačného mediačného úradníka a bol mu uložený technický náramok na monitorovanie pohybu.
Sudca dodal, že skutok je vedený v tomto štádiu ako trestný čin vražda a je dôvodné podozrenie, že sa ho dopustil práve obvinený František. V rozhodovaní súdu o nevzatí do preventívnej väzby zavážili aj výnimočné okolnosti. Doma má 3 ťažko zdravotne postihnuté deti a je živiteľom rodiny. Obavy prokurátora z pokračovania násilného konania, ktoré boli dôvodom aj na návrh na vzatie do väzby, je podľa sudcu možné eliminovať práve dohľadom probačného mediačného úradníka a monitorovacím náramkom.
Taktiež mu bol udelený zákaz opustiť svoje bydlisko, ktoré nesmie opustiť za žiadnych okolností. Zároveň mu boli odobraté všetky zbrane, ktoré má v legálne držbe. Zároveň mu bol uložený zákaz akéhokoľvek disponovania respektíve manipulovania a zabezpečovania iných zbraní cez iné osoby. Prokurátorka podala sťažnosť voči rozhodnutiu súdu a o sťažnosti bude rozhodovať Krajsky súd v Bratislave.