Reklama

Kim Čong-un dohliadal na test novej zbrane: Nebude vám všetko jedno, čo to je!

Kim Čong-un dohliadal na test novej zbrane: Nebude vám všetko jedno, čo to je!

Zdroj: TASR/AP

Reklama

Severokórejský vodca Kim Čong-un dohliadal na test výkonnosti samovražedných dronov vybavených technológiou umelej inteligencie (AI), oznámila vo štvrtok štátna tlačová agentúra KCNA.

TASR sa odvoláva na agentúry Reuters a Jonhap. „Oblasť dronov a umelej inteligencie by mala byť najvyššou prioritou“ pri modernizácii ozbrojených síl, spresnil Kim. KCNA zverejnila aj fotografie z testov samovražedných dronov, na ktorých je vidieť, že stroje vybavené umelou inteligenciou úspešne zasiahli pozemné ciele vrátane tanku.

Severokórejský vodca si tiež pozrel nové prieskumné drony, ktoré sú schopné zisťovať rôzne taktické ciele a aktivity nepriateľa na súši a na mori, uviedla štátna tlačová agentúra.

„Naše špeciálne prostriedky vyvinuté s využitím najmodernejších technológií by zohrali veľkú úlohu pri monitorovaní potenciálnych hrozieb a zhromažďovaní dôležitých spravodajských informácií,“ doplnil Kim.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    nová hypersonická balistická raketa stredného doletu KĽDR / Severná Kórea 1/2025
    Zdroj: NČ / ms

    Severokorejské jednotky nasadené v ruskej vojne proti Ukrajine sa údajne zúčastňovali na bojoch s dronmi, čím získali cenné skúsenosti z bojiska, píše Reuters.

    Autor: TASR

    Súvisiace