Nové prieskumné bezpilotné lietadlá sú schopné „sledovať a monitorovať rôzne strategické ciele a aktivity nepriateľských jednotiek na zemi a na mori,“ uviedla KCNA. Kamikadze drony demonštrovali svoju údernú silu pre nasadenie na rôzne taktické útočné misie.
Kim Čong-un v tejto súvislosti schválil plán rozšírenia výrobnej kapacity týchto zariadení. Počas inšpekcie zdôraznil potrebu vypracovať „dlhodobý národný plán“ na podporu rýchleho nasadenia inteligentných bezpilotných lietadiel. Zodpovedá to „trendu moderného vedenia vojny, v ktorom je využitie inteligentných dronov dôležitým prostriedkom vojenskej sily“.
Severokórejská armáda tiež po prvý raz predstavila lietadlo, ktoré slúži ako prostriedok včasného varovania a mohlo by potenciálne modernizovať protivzdušnú obranu krajiny. Podľa medializovaných informácií by mohlo ísť o ruské nákladné lietadlo, ktoré prerobili v Severnej Kórei.
Od začiatku invázie ruských síl na Ukrajinu vo februári 2022 zintenzívnili Rusko a KĽDR vojenskú spoluprácu. Podľa generálneho štábu juhokórejskej armády Pchjongjang naďalej dodáva Moskve rakety, muníciu a ďalšie vybavenie. Podľa Kyjeva a západných tajných služieb poslal Pchjongjang do Ruska aj tisíce vojakov. Predpokladá sa, že výmenou za túto podporu dodáva Moskva Severnej Kórei vojenskú technológiu.