Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.04.2025 13:57 | Správy | Domáce správy
FotoVideo

Súd o Černákovi nerozhodol! Pojednávanie odročil: Zaujímavé, čo tam zaznelo

Senát okresného súdu odročil konanie o návrhu na podmienečné prepustenie Mikuláša Černáka z väzenia po vypočutí znalcov z odboru psychológie a psychiatrie na 20. a 22. mája. Verejné zasadnutie v tejto veci sa na piešťanskom pracovisku Okresného súdu Trnava uskutočnilo v stredu po takmer roku.

Bývalého bosa slovenského podsvetia priviezla na súd policajná eskorta. Černák pri príchode do pojednávacej miestnosti pozdravil novinárov, na ich otázky neodpovedal.

Fotogaléria
40
fotiek v galérii

Najznámejší slovenský mafián Mikuláš Černák (58) bol odsúdený na doživotie za vraždy, na ktorých sa podieľal, nariadil ich alebo ich sám vykonal. S krátkou prestávkou trávi za mrežami už 27 rokov. Slovenská legislatíva umožňuje podmienečné prepustenie aj v prípade odsúdených na doživotie po 25 rokoch a splnení určených podmienok.

FOTO zo súdu nájdete TU!

O jeho podmienečné prepustenie požiadalo občianske združenie Reštart – nový život, na verejnom zasadnutí pred rokom sa k nemu pripojil aj samotný Černák. Súd mal už skôr k dispozícii hodnotenie z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, ktorý jeho prepustenie na slobodu odporúča. Vo väzení dostal Černák deväť disciplinárnych odmien, disciplinárny trest nemal žiadny.

Súhlasíte s tým, aby sa Mikuláš Černák dostal na slobodu? *
* Povinné otázky/polia

Na doživotie odsúdený niekdajší bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák netrpí a ani v minulosti netrpel žiadnou vážnou duševnou chorobou v zmysle psychózy. Počas konania o návrhu na podmienečné prepustenie Černáka z väzenia to v stredu uviedol na súde v Piešťanoch znalec z odboru psychiatrie Ivan Dóci. 

Znalec ozrejmil, že k tomuto záveru dospel na základe štúdia trestných spisov, iných znaleckých posudkov a aj na základe vlastného vyšetrenia, ktoré trvalo hodinu a pol. „Overoval som, či závery skorších znaleckých posudkov platia aj v súčasnosti,“ podotkol.

V rámci diagnostiky podľa vlastných slov kládol odsúdenému otázky, ktoré sa týkajú posúdenia prípadného výskytu vážnej duševnej choroby. Černák podľa neho nikdy nespáchal vážny trestný čin pod vplyvom psychózy. Doplnil, že posúdenie prípadnej inej poruchy osobnosti či pocitu viny patrí do rúk psychológa.

Pre vyjadrenia znalcov a Černák čítajte ďalej 

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, SITA, TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
S covidom bojuje celý svet (ilustračné foto).
Svetom sa šíria obavy z vtáčej chrípky: Na vírus H5N1 zomrelo len trojročné dievča
Robert Fico na stretnutí s Norbertom Bödörom.
Premiér Fico ukázal celému Slovensku svoj pracovný deň: O čom rokoval s Bödörom?
Americký prezident Donald Trump
Obchodná vojna USA a Číny sa zostruje: Šialené, aké clo im Trump vyrubil!
Ilustračné foto
Noc ako z HORORU: Muža prebudili výkriky detí, POTOM videl to, čo mu zmenilo život
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov
Hovorca Kremľa odhalil nové rokovania medzi USA a Ruskom: Konať sa budú už tento týždeň!
Greg Millen odchytal v NHL vyše 600 zápasov. (Ilustračná fotografia)
NHL sa ponorila do smútku: Zomrel bývalý brankár a známy komentátor (†69)
Ilustračné foto.
Hrozivá nehoda! Autobus sa prevrátil, ľudia v ňom uviazli: Medzi obeťami sú aj deti
Chorvátsky minister poľnohospodárstva David Vlajčič (vpravo)
Chorvátsko chce zamedziť vírusu SLAK: Krajina zavádza tvrdé opatrenia
Gianne sa stala osudnou návšteva vysnívaného vodopádu
Foto
Kráska († 26) sa tešila z najkrajšieho dňa v živote a potom... Hrozivá SMRŤ počas túry
Šéfredaktor týždenníka Trend, Roland Ižip.
Šéfredaktor TRENDu Ižip: Vďaka Trumpovi pôjde USA do roka do recesie, možno príde aj finančná kríza!
Po dopravnej nehode v Rabči mal jeden z vodičov pozitívny test na drogy.
Foto
Vážna nehoda pri Námestove: Auto skončilo v betónovom oplotení! Desivé FOTO zrážky
Mzdy rastú, ale rastú aj výdavky.
Investovanie do projektov SR z 2. piliera: Novelu prerokujú v zrýchlenom konaní!