Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Macron sa vyjadril k VYJEDNANIU mieru s Putinom: Preberie štafetu po Trumpovi?

Macron sa vyjadril k VYJEDNANIU mieru s Putinom: Preberie štafetu po Trumpovi?

Zdroj: TASR/AP

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa môže stať hlavným európskym vyjednávačom o prímerí na Ukrajine. Referuje o tom web gazeta.ua s odvolaním sa na The Telegraph a zdroje z Elyzejského paláca.

Macron je údajne „v správny čas“ pripravený prevziať túto úlohu, hoci predtým prerušil priame kontakty s Putinom, keď sa ukázalo, že ruský vodca nemal v úmysle zastaviť vojnu.

Médiá poznamenávajú, že francúzsky prezident sa od samého začiatku vojny postavil ako sprostredkovateľ medzi Európou a šéfom Kremľa. Napriek ostrej kritike jeho činov má s Moskvou otvorené diplomatické kanály dlhšie ako ktorýkoľvek z najvernejších podporovateľov Ukrajiny v Európe.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Macron dorazil na Slovensko: Na prezidentke išiel oči nechať! Pozrite na to zdvorilé gesto

    Macron nedávno vyhlásil, že je pripravený rokovať s Putinom pod podmienkou, že nastane zhoda s európskymi partnermi a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Keď však pred niekoľkými dňami dostal otázku, či nadišiel čas obnoviť kontakty s Putinom, Macron odvetil: „Zdá sa, že ešte nie.“

    Autor: © SITA

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace