Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.02.2015 10:30 | Správy | Politika

SDKÚ-DS opúšťa aj europoslanec Ivan Štefanec: Strana prestala fungovať ako taká

Europoslanec Ivan Štefanec odchádza z SDKÚ-DS. Dôvodom je nefunkčnosť strany. Zostáva pôsobiť v Európskej ľudovej strane (EPP) ako nezaradený.

Do žiadnej slovenskej strany sa zatiaľ nechystá vstúpiť. "K dnešnému dňu som sa rozhodol vystúpiť z SDKÚ-DS. Toto rozhodnutie nebolo pre mňa jednoduché," povedal. Je rád, že mohol pôsobiť v strane, ktorá priviedla Slovensko do európskych štruktúr a urobila reformy. "Bohužiaľ, styk s členskou základňou sa otupil, takmer vytratil a to je jedným z hlavných dôvodov pre môj odchod. Strana prestala fungovať ako taká," uviedol.

Podľa Štefanca je SDKÚ-DS projekt splnenej historickej úlohy. Zo strany odišli už Lucia Žitňanská (dnes Most-Híd), Miroslav Beblavý (dnes Sieť), Magdaléna Vášáryová, zakladateľ Mikuláš Dzurinda aj Ivan Mikloš. Nasledovali Martin Fedor (dnes Sieť) a Viliam Novotný, ktorý pomáha Eve Babitzovej s jej vznikajúcou stranou Šanca. SDKÚ-DS opustil aj exminister školstva Eugen Jurzyca, ktorý sa pripojil k SaS, a tiež Jozef Mikuš, ktorý sa stal členom poslaneckého klubu KDH. Stranu opúšťajú aj radoví členovia, nielen funkcionári.

SDKÚ-DS dosiaľ nepovedala, aký je jej súčasný počet členov. V Národnej rade SR zostali za SDKÚ-DS už len predseda Pavol Frešo a pokladník Ľudovít Kaník, strana už nemá poslanecký klub. Zostal jej ešte europoslanec Eduard Kukan, ktorý povedal, že zostane do konca. SDKÚ-DS sa čoraz častejšie objavuje v prieskumoch verejnej mienky pod hranicou zvoliteľnosti.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Americký minister obrany Pete Hegseth
Stiahnu Američania vojakov z východnej Európy? Nejasná odpoveď ministra
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zlenskyj chce zvrátiť situáciu na fronte: Ukrajina spustila ofenzívu na Belgorodskú oblasť
Donald Trump.
Trump nakoniec clá ODLOŽIL , ale dlho sa tešiť NETREBA: Čína má však veľkú SMOLU!
Güler Erdogan bola v Turecku známou influencerkou.
Foto
Desivá smrť krásnej missky († 27): Zastavila polícia, potom prišiel osudový skrat!
Ilustračné foto
Euro v Čechách tak skoro nečakajte: Nemá to ZMYSEL, ľudia sa českej koruny NEVZDAJÚ
Český minister vnútra Vít Rakušan
Čo sa to deje na slovensko-českej hranici? Minister zúri, policajtov čaká disciplinárka
Nečakane vznikol vôbec prvý záznam okamihu, keď niekto zomiera.
Muž bol vyhlásený za mŕtveho, potom OŽIL: Šokuje vás, čo zažil! Viem, čo nasleduje po SMRTI
Ilustračné foto
Zima nás neopustí: Čakajte ďalšie ochladenie, napadne niekoľko centimetrov snehu!
The dead body is seen lying on the ground behind a cordon tape.
Desivý nález na juhu Mexika: Našli 11 mŕtvych tiel! Vyšetrovanie odhalilo niečo desivé
Mladý ukrajinský gymnasta Iľja Kovtun.
Foto
Ukrajinský supertalent pobúril svoj národ: TOTO mu len tak neodpustia!
Autá horia po leteckom útoku ruskej armády na ukrajinské mesto Dnipro.
Rusko začalo novú ofenzívu na Ukrajine: Veliteľ armády odhalil, o čo sa bojuje
Ilustračné foto.
Daniella, mama 5 detí, OCHRNULA po zákroku v Turecku: Mesiace strávila v nemocnici! VAROVANIE pre ostatných