Zamotaný prípad sa odohral pred dvadsiatimi rokmi. Najskôr na parkovisku na Trnavskom mýte v Bratislave policajti oslobodili vtedy 31-ročného inžiniera Milana S. z Nemecka, ktorý tvrdil, že ho uniesli do Komárna a tam chceli od neho veľký balík peňazí za neuskutočnený obchod. Oslobodený rukojemník sa zakrátko ocitol vo väznici. Vyšlo totiž najavo, že bol na Slovensku odsúdený na 10 rokov za podvod a spreneveru. O pol roka však Najvyšší súd rozsudok zrušil a kauza sa vrátila na stôl prokurátorovi.
O čo šlo? Komárňanská firma sa kontaktovala s nemeckým obchodníkom, ba prostredníctvom neho nakúpila a doviezla na Slovensko nové a ojazdené mercedesy. Časť peňazí naši obchodníci previedli do Nemecka. Transakcia sa však neuskutočnila, nemecký obchodník prišiel na Slovensko. Tvrdí, že zástupcovia slovenskej firmy ho autom odvliekli do Komárna a tam od neho chceli zaplatenie straty. V Bratislave im mal sprostredkovateľ z Nemecka na parkovisku odovzdať vyše 70-tisíc eur ako výkupné za zadržiavaného obchodníka. Po zásahu kukláčov vyšetrovateľ troch mužov z Komárna a dvoch z Bratislavy obvinil z brania rukojemníka.
Po oslobodení nemeckého inžiniera vyšlo najavo, že je u nás odsúdený na 10 rokov za podvod a účasť na sprenevere. Spolu s matkou, ktorá tiež dostala rovnaký trest, podľa polície ošklbali vtedajšiu pridruženú výrobu družstva v okrese Nové Mesto nad Váhom a ďalšie firmy o približne 133-tisíc eur (vtedy 4 milióny korún) a odcestovali do Nemecka. Dvojica popredala všakovaké im zverené látky a výrobky, faktúry však ostali nezaplatené. na počudovanie mnohých ľudí dostal inžinier za dva roky nemecké občianstvo.
Nemecký inžinier Milan S. po oslobodení od svojich únoscov putoval za mreže. Po pol roku sa karta obrátila. Najvyšší súd rozsudok zrušil. Podľa trestného senátu "úmysel obvinených vyhýbať sa trestnému stíhaniu nebol zisťovaný..." Kauza sa opäť dostala na stôl prokurátora. Ako sa skončila? "Spis vtedajšej Mestskej prokuratúry v Bratislave bol v roku 2010 skartovaný," povedal v súvislosti s prípadom pre Čas.sk Michal Šúrek z Krajskej prokuratúry v Bratislave.
"Najlepšie bude na ten prípad zabudnúť. družstvo sa dávno rozpadlo a pridružená výroba už tiež dávno neexistuje. Najlepšie bude, keď na to obdobie po revolúcii zabudnete," povedala pani z Beckova.