Padlo tak posledné slovo v afére známej ako "bunga bunga". Informovali o tom tlačové agentúry Reuters a DPA. V prvom súdnom procese v roku 2013 Berlusconiho odsúdili za tieto obvinenia a dostal trest sedem rokov väzenia s odkladom, ako aj doživotný zákaz vykonávať verejné funkcie. Tento verdikt však zvrátil odvolací súd v Miláne, ktorý expremiéra vlani v júli zbavil obvinení. Najvyšší súd v Ríme teraz zamietol odvolanie prokurátorov proti oslobodzujúcemu verdiktu aj ich žiadosť o nový súdny proces. Sudcovia dospeli v utorok k rozhodnutiu po deväťhodinovom zvažovaní. Tomu predchádzalo jediné pojednávanie, ktoré trvalo tri hodiny.
Verdikt je pre Berlusconiho určitou úľavou, pretože problémov má stále dosť.
Trojnásobný taliansky premiér len v nedeľu 8. marca ukončil verejnoprospešné práce, ktoré boli trestom v inej kauze - v prípade daňového podvodu. Berlusconi má však až do roku 2019 zakázané uchádzať sa o verejný úrad a takisto sa zo všetkých síl snaží udržať poslušnosť vo vnútri svojej opozičnej strany Forza Italia.
Navyše je zapletený do ďalších právnych bitiek, vrátane súdneho procesu týkajúceho sa údajného podplácania senátora z konkurenčnej strany. Aféra "bunga bunga" sa sústreďovala okolo tanečnice z nočného klubu, Maročanky Karimy El Mahrougovej prezývanej Ruby, ktorá sa zúčastňovala na divokých večierkoch v Berlusconiho vile v roku 2010, keď bol ešte premiérom a ona mala len 17 rokov.
V Taliansku nie je prostitúcia protizákonná, ale vedomý sex s neplnoletou osobou áno.
Právnik Franco Coppi uviedol, že obhajoba uznala, že Berlusconi si pravidelne najímal prostitútky. Podľa advokáta však neexistuje žiadny dôkaz, že Berlusconi vedel o neplnoletosti El Mahrougovej. Berlusconi vždy tvrdil, že je nevinný a v jeho vile pri Miláne sa konali "elegantné večere". Niektoré z pozvaných mladých účastníčok však na súde svedčili, že predvádzali tance v lone v špeciálnej "bunga bunga" izbe, pričom boli oblečené ako "sexi ošetrovateľky" alebo mali na tvári masky slávnych ľudí vrátane amerického prezidenta Baracka Obamu.