Špeciálna vrstva by tak mohla ľuďom ušetriť stovky eur za opravu zamočeného telefónu. Užitočná techonológia funguje naozaj nenápadne. Telefón či tablet je pokrytý priesvitnou hydrofóbnou vrstvou, tenšou než ľudský vlas. V stredu predviedol utopenie telefónu aj britský vedec Michael Londesborough.Ten v rámci konferencie vedecko-technických inovácií položil do vody svoj smartfón niekoľkokrát. Po vytiahnutí z vody však fungoval ako nový. Stačilo ho iba poutierať. "Technológia je určená napríklad pre ľudí, ktorí sa venujú adrenalínovým športom a sú často v blízkosti vody," prezradil Michael. Užitočnou pomôckou sú podľa neho aj v zimnom období, kedy ochránia nohy od nepríjemného premokania do topánok.
Na Slovensku predstavili mobil, s ktorým môžete skočiť aj do bazéna: V čom spočíva jeho tajomstvo?
Spadnutý mobil v záchode už nie je problém. Na Slovensku predstavili originálnu nano techonológiu, ktorá má elektroniku uchrániť od nepriaznivého vplyvu vody.
Bionická ruka
Ľudia, ktorí prišli o ruku, majú nádej na normálny život. Táto protéza sa totiž dokáže správať tak, ako keby rástla s človekom. Riešením je špeciálne prepojenie nervovej sústavy s touto technológiou. Je taká dômyselná, že je dokonca možné ohýbať článkami prstov. Ľudia si s ňou môžu viazať šnúrky, šúpať uhorku či dvíhať veci.
Bicykel z 3D tlačiarne
Briti vytlačili prototyp horského bicykla.Je z titánu a váži o 33% menej než originál. Zatiaľ sa ešte nedá zakúpiť. Výnimočnosť tohto dopravného prostriedku spočíva vo výrobe. 3D tlačiareň totiž vytlačila bicykel po častiach,nie v celku, takže nevznikol zbytočný odpad.