Zjavne sa prerátal. Už vo vlaňajšej sezóne mali belasí problémy, aby finančne ustáli náročnú súťaž. Hráčom meškali výplaty, doteraz nemajú vyplatené všetky podlžnosti. Klub im dlhuje niekoľko výplat.
Podobne to dopadlo aj s Váhostavom, ktorý spája HC Slovan komplikovaná štruktúra vlastníctva so schránkami a tieňovými právnikmi na Cypre, Novom Zélande a Kostarike. Tvrdí to Transparency International Slovensko.
Dve tretiny Slovana vlastnia rovnaké slovenské akciovky ako Váhostav, kde sa vlastníctvo ukrýva cez firmy a právnikov s adresami v takých hokejových veľmociach ako sú Cyprus, Nový Zéland a Kostarika. Necelá tretina akcií je v rukách cyperskej Arebin Holdings, ktorá je následne vlastnená ďalšou cyperskou schránkou Prontoservus a tá zase dvoma cyperskými právnikmi.
Kompletné vlastníctvo Slovana je podľa TIS zaujímavé poznať z dvoch dôvodov. Po prvé, je to v zahraničí najznámejší slovenský hokejový klub s veľkou tradíciou, ktorého úspechy či prehry sa v dobrom aj v zlom spájajú s menom Slovenska. Pochybná vlastnícka štruktúra vrhá tieň aj na našu krajinu.
Po druhé, Slovan štedro sponzorujú slovenské štátne firmy. Len od vstupu Slovana do KHL dostal klub od TIPOS-u, Transpetrolu či Slovenskej pošty cez reklamné služby či predaj skyboxov minimálne1,5 milióna eur.