Podujal sa naň nemecký denník Bild a po týždennom používaní prevážili klady. Hodinky sa veľmi dobre kombinujú s iPhonom, dokážete cez ne prijímať či odmietať hovory, posielať správy a e-maily alebo počúvať hudbu. Najväčšou nevýhodou sa ukázala cena - testované hodinky stoja 1 149 eur, hoci koncom apríla by sa na pulty mal dostať aj lacnejší model za 399 eur.
Príklady použitia:
Navigácia:
Hodinky zobrazia mapu a merajú vaše kroky. Kedykoľvek vám ukážu polohu.
Hry:
Ako každá elektronika, aj Apple Watch má k dispozícii kratochvíle.
Šport:
Aplikácie vám merajú nabehanú vzdialenosť, nadmorskú výšku či spotrebu kalórií. Sledujú aj váš dlhodobý tréningový režim.
Počasie:
Na displeji uvidíte predpoveď na najbližšie hodiny.
Displej:
Uhlopriečka má 4 cm. Displej sa automaticky zapne, keď pohnete rukou, aby ste sa pozreli na hodiny. Vyobrazenie hodín si môžete nastaviť podľa svojho vkusu.
Batéria:
Pri testovaní a bežnej prevádzke vydržala 22 hodín, čo pri hodinkách nie je veľa. Nabíja sa cez magnetický kruh a dvojmetrový elektrický kábel.
Náramok:
Môžete si vybrať z viacerých variantov. Hodinky vám na zápästí vibrujú, keď vás chcú upozorniť na prichádzajúci hovor, či správu.
Gombík:
Stlačením vyvoláte zoznam kontaktov. Ak chcete poslať správu, môžete ju do hodiniek priamo nadiktovať ako Michael Knight.
Digitálne korunka:
Toto označenie prischlo koliesku, ktorým sa bežné hodinky naťahujú. Týmto dokážete listovať v kontaktoch, pesničkách z prehrávača či e-mailoch. Počas testu sa však ukázalo, že užívateľ si prstom zakrýva časť displeja, čo je nepraktické.
Telefonovanie:
Cez hodinky sa dá aj telefonovať, no podľa testu je kvalita zvuku veľmi slabá a cez hodinky tak v najlepšom prípade vybavíte stručné hovory. Na tie dlhšie použite telefón.