Internetová stránka novín Le Soir a tlačovín patriacich vydavateľstvu Sudpresse boli po niekoľko hodín neprístupné. S odvolaním sa na slová generálneho riaditeľa Le Soir Didiera Hamanna to v pondelok uviedla tlačová agentúra Belga. K výpadku prístupov na internetové stránky mediálnych subjektov patriacich Sudpresse došlo v nedeľu večer okolo 07.30 h. Vedenie spoločnosti si najskôr myslelo, že ide o nejakú technickú chybu, až po dvoch hodinách experti zistili, že bol zasiahnutý celý redakčný systém a že to bol akt počítačového pirátstva.
Riaditeľ Hamann v správe pre médiá uviedol, že vedenie spoločnosti sa snaží zistiť autora hackerského útoku na Rossel Group. "Dezaktivovali sme naše webové stránky, aby sme zabránili prípadnej kontaminácii alebo šírenia útoku. Podarilo sa nám tiež sprevádzkovať náš vnútorný počítačový systém, takže nedošlo k ohrozeniu výroby pondelňajších papierových novín," uviedol Hamann. Hamann dodal, že denník Le Soir býva pravidelne vystavený hackerským útokom, ktoré sa však darí rýchle objaviť a odstrániť. Teraz však išlo o rozsiahlejší útok, ktorý obišiel systém počítačovej ochrany. Skupina Rossel však nedostala nijaké konkrétne hrozby a nemá podozrenie, ktorá organizácia alebo konkrétna osoba stojí za útokom.
V uplynulom týždni došlo k podobnému útoku aj vo Francúzsku, kde rozsiahly hackerský útok ochromil 11 webových stránok patriacich televíznym kanálom a sociálnym sieťam televíznej stanice TV5 Monde. Ďalší počítačový pirátsky útok bol zaznamenané v piatok v Belgicku, keď stránku prevádzkovanú valónskou regionálnou vládou economie.wallonie.be napadli hackeri pôvodom z Tuniska, známi pod názvom "Fallaga Team".
Ide o tú istú skupinu, ktorá v období krátko po atentáte na redakciu Charlie Hebdo napadla webové stránky viacerých francúzskych médií. Rossel Group upozornil, že zatiaľ nemôže potvrdiť nejaké podobnosti medzi nedeľňajším hackerským útokom a pirátskymi činmi voči TV5 Monde a stránke valónskej vlády.