Aukčná sieň Bonhams odmietla zverejniť meno kupca. Dodala však, že na dražbách narastá záujem o vedecké materiály, dejiny počítačov, vesmír, výskum a ranú vedu. Časť zisku z predaja pôjde na nekonkretizovanú charitu. Poznámkový zošit, ktorý verejnosť nikdy nemala možnosť vidieť, sa pokladá za jediný Turingov existujúci, rozsiahly rukopis. Pochádza z roku 1942 a vedec ho zanechal priateľovi Robinovi Gandymu. V zošite Turing rozpracovával matematické vzorce a základy počítačovej vedy - čitateľ tak má možnosť preniknúť do vedcovho geniálneho myslenia. Gandy dodal medzi stránky s Turingovými úvahami aj vlastné poznámky a zošit utajoval až do svojej smrti.
"Tento poznámkový zošit odhaľuje, že hoci bol Turing zapletený do veľkých svetových udalostí, zostával oddaný slobodnému rozmýšľaniu a práci v čistej matematike," uviedol Hodges vo vyhlásení.
Turing, homosexuál, sa počas života nedočkal uznania za prelomovú prácu počas vojny. V roku 1954 si ako 41-ročný vzal život, keď dostával hormonálnu liečbu. Išlo o alternatívu k uväzneniu, pretože v roku 1952 bol za sex s mužom obvinený z mravného ohrozovania. Homosexuálny pohlavný styk bol v tom čase v Británii zločinom.