Ďalším laureátom ocenenia tejto svetovej športovej akadémie je v kategórii prelom roka austrálsky jazdec formuly 1 Daniel Ricciardo, v návrate roka uspel juhoafrický ragbista Schalk Burger a najlepšou športovkyňou s telesným hendikepom sa stala Američanka ruského pôvodu Tatyana McFaddenová, ktorá súťaží v atletike na vozíčku.
Futbalisti Nemecka sa na šampionáte v Brazílii stali majstrami sveta po finálovom triumfe nad Argentínou 1:0 po predĺžení. Nemci dostali v hlasovaní prednosť pred víťazným tímom v MS formuly 1 Mercedesom, šampiónom basketbalovej NBA San Antoniom Spurs, víťazným švajčiarskym tenisovým tímom v Davisovom pohári, šampiónmi futbalovej Ligy majstrov hráčmi Realu Madrid a golfovým tímom Európy, ktorý triumfoval v Ryder Cupe.
Novak Djokovič vlani vyhral Wimbledon aj šampionát ATP World Tour Finals a rok ukončil ako svetová tenisová jednotka. Etiópska vytrvalkyňa Denzebe Dibabová sa stala halovou majsterkou sveta v behu na 3000 m a tiež víťazkou Kontinentálneho pohára na rovnakej trati.
"Športové Oscary", ako znie prezývka ocenení Laureus Awards odovzdali prvýkrát v histórii v Číne. V Šanghaji nechýbali čínske športové celebrity nedávnej minulosti ako tenista Na Li, basketbalista Jao Ming či olympijský víťaz na 110 m prek. Liou Siang, ktorý len nedávno potvrdil ukončenie kariéry.
Ocenenia Laureus pre najlepších svetových športovcov roka 2014:
Športovec roka: Novak Djokovič (Srb.), tenis
Športovkyňa roka: Genzebe Dibabová (Et.), atletika
Športový tím roka: futbalová reprezentácia Nemecka
Športový prelom roka: Daniel Ricciardo (Aus.), formula 1
Športový návrat roka: Schalk Burger (JAR), ragby
Športovec/Športovkyňa s telesným hendikepom: Tatyana McFaddenová (USA), atletika na vozíčku
Športovec roka v akčných športoch: Alan Eustace (USA), držiteľ svetového rekordu v skoku s padákom z najväčšej výšky
Výnimočný športový výkon: Na Li (Čína), tenis
Ocenenie športového ducha: Jao Ming (Čína), basketbal