Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SR za KDH Alojz Hlina. Tento nákup sa ale podľa neho následne premietne v deficite štátu. Hlina zároveň vyzval odborárov, aby si dohodli termín na Úrade vlády SR. Je totiž zvedavý na to, ako zareagujú, keďže štát nemá peniaze na to, aby zodvihol platy v školstve či v zdravotníctve, ale na kúpu dlhov Juraja Širokého ich našiel.
Akcie Váhostavu-SK podľa neho nie sú pre štát žiadnou výhrou. "To nie sú akcie Facebooku, to sú mizerné akcie mizernej firmy," vyhlásil Hlina v úvode šiesteho rokovacieho dňa 49. parlamentnej schôdze. Parlament práve diskutuje o návrhu novely Obchodného zákonníka, cez ktorú sa majú upraviť aj reštrukturalizácie vo firmách. Vláda pristupuje k takýmto zmenám v reakcii na aktuálne problémy malých veriteľov stavebnej firmy Váhostav-SK. Okrem iného navrhuje zaviesť do zákona možnosť odkupovania pohľadávok veriteľov cez Slovenskú záručnú a rozvojovú banku (SZRB) do výšky 50 % ich hodnoty. Financovať to chce z bankového odvodu.
Zároveň majú dlhy spoločností ostať nepremlčané. To znamená, že sa po realizácii reštrukturalizačného plánu nevymažú. Veritelia by si ich tak mohli v budúcnosti vymáhať od firmy až do výšky 100 %. Súčasne sa má Váhostav-SK vzdať v prospech veriteľov 49 % svojich akcií a banky, ktoré sú veriteľmi tejto firmy, znížia mieru svojho uspokojenia zo 100 % na 85 %.