"To nebolo žiadne zľaknutie sa opozície, ako to niektorí chcú vidieť," zdôraznil Pellegrini. Protestoval aj proti názoru, že stiahnutie návrhu bolo dôkazom chaotického postupu vládnej strany. "My sme dopredu vedeli, aký krok urobíme, ja vám môžem garantovať, že som vedel, kedy a aký krok príde," povedal predseda parlamentu a podpredseda Smeru-SD.
Návrh na Figeľovo odvolanie považuje za legitímny spôsob vlády, ako upozorniť na chyby predsedu KDH vo funkcii ministra dopravy v rámci prípadu Váhostav. "Keď chce opozícia niekoho z členov vlády odvolávať, zvolá mimoriadnu schôdzu a má legitímny priestor, aby mohla štyri-päť dní, koľko jej chutí, hovoriť o konkrétnom probléme, ale rovnaké práva máme aj my, ak chceme hovoriť o niekom z vedenia parlamentu," vysvetlil Pellegrini.
"To, čo hovoríte, to som ešte nepočul," reagoval na svojho oponenta v diskusii predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan. Upozornil, že vládna strana chcela odvolávať Jána Figeľa za niečo, čo nesúvisí s jeho terajšou funkciou, ale za jeho niekdajšie pôsobenie ako ministra dopravy. "Neviem si predstaviť, že by sme za Radičovej vlády odvolávali Roberta Fica, ktorý bol podpredseda NR SR za jeho predchádzajúce pôsobenie vo funkcii predsedu vlády," zdôraznil Abrhan.
"My sme chceli hovoriť o tom, čo vyvrcholilo v týchto dňoch a o človeku, ktorý sa v kauze Váhostav stavia do pozície záchrancu, hoci problém spôsobil," poznamenal Pellegrini. "Vy ste chceli vyvodzovať politickú zodpovednosť za to, že Ján Figeľ šetril peniaze daňových poplatníkov," vyhlásil zasa Abrhan.
Kresťanský demokrat poukázal aj na to, že vládna strana síce kritizovala Figeľove kroky v rezorte dopravy, minister Smeru-SD Ján Počiatek však žiadne kroky nepodnikol. "Za tri roky nič neurobil, výstavba išla ďalej,“ skonštatoval Abrhan. Podľa Pellegriniho musel Počiatek naprávať chyby z predchádzajúceho obdobia a venoval sa zdynamizovaniu výstavby diaľnic a stabilizácii stavebného trhu.