O svoju situáciu podelil s kamarátom moderátorom Marcelom Forgáčom, ktorý informáciu zverejnil na sociálnej sieti. Zarážajúce je však, ako opisuje prístup našich úradov. „Skúšame sa dostať domov, zatiaľ dva dni bez úspechu. Je to naozaj krízová situácia. Naše orgány nás úplne ignorujú. Na stránke ministerstva zahraničných vecí je zaregistrovaných vyše 14 ľudí. Nikto nevie podať kompetentnú informáciu, honorárny konzul, ktorému sme sa dovolali, pre nás nepohol prstom,“ opísal situáciu Ziman.
Na Zimanove slová reagoval aj priamo minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. „Ľudská zloba očividne nemá hranice. Najradšej by som sa opýtal pánov Forgáča a Zimana, čo si to vlastne dovoľujú takto znevažovať prácu celého tímu ministerstva, vrátane zastupiteľského úradu v Dillí a honorárneho konzula v Nepále!" rozhorčl sa minister na sociálnej sieti.
„Utierajú si ústa o človeka, ktorý napriek tomu, že jeho vlastný dom bol zemetrasením poškodený, nezištne pomáha Slovákom, sám pomohol desiatim našim občanom dostať sa na letisko, pomohol vybaviť náhradné cestovné doklady, previezol do nemocnice zraneného občana SR, zabezpečuje prevoz pre tých občanov SR, ktorí sa nevedia dostať z vysokohorských miest do hlavného mesta, kontaktoval priamo na letisku slovenských občanov s ponukou na asistenciu a pomoc," pokračoval Lajčák a dodal: „U nás na ministerstve pracuje od soboty tím, ktorý sa už viac ako 48 hodín nepretržite venoval situácii v Nepále a koordinoval úsilie o získanie maximálneho množstva informácií o Slovákoch. Ponúkli sme pomoc a asistenciu každému, s kým sa nám podarilo skontaktovať, vynakladáme obrovské úsilie, aby sme garantovali bezpečnosť našich ľudí v Nepále. A celé toto úsilie sa má degradovať šmahom ruky len preto, lebo nejakému jednotlivcovi nevyhovuje jeho momentálna miera komfortu?"
„Je pán Ziman v nebezpečenstve? Je zranený? Potrebuje prevoz do nemocnice? Ocitol sa v nejakej núdzovej situácii? Nie. On sa len sťažuje, že nemá komfort, nadštandard, na aký je zvyknutý," opustil Lajčák diplomatický jazyk. „Je zaujímavé, že nikto iný z 65 Slovákov, ktorých sa nám v Nepále podarilo kontaktovať, sa nesťažuje, naopak, sú vďační, že sme im pomohli. Lebo: pre štát je prioritou urobiť maximum pre bezpečnosť slovenských občanov v zahraničí. Ich komfort je až druhoradý,“ uzavrel minister.