Ten podľa dôkazov, ktoré získala Aliancia Fair-play, zastupoval schránkovú firmu Lomark, ktorá si zároveň od Váhostavu vymáha ťažké peniaze v reštrukturalizácii. Otázniky smerujú k tomu, či takto nemalo dôjsť k plánovanému tunelovaniu spoločnosti a odvádzaniu peňazí na účty jej konateľov. Škandálov v najväčšej kauze posledných mesiacov je skutočne neúrekom.
Najnovšie má byť riaditeľ Váhostavu Marián Moravčík prepojený so schránkovou firmou Lomark, ktorá si od spoločnosti vymáha peniaze ako jeden z veriteľov. Tá sa dokonca nachádza aj vo veriteľskom výbore. Lomark podľa generálneho plnomocenstva z konca roka 2010 odsúhlasila Moravčíka na množstvo právnych úkonov. V podstate sa tak mal stať jej zástupcom.
Za slovami, že Moravčík „je oprávnený najmä, nie však výlučne“ nasleduje ilustračný dvojstranový výpočet právomocí na dobu neurčitú. „Aj keď Moravčík formálne nebol konateľom firmy, prakticky mal všetky jeho právomoci. Moravčíkova moc nad firmou bola dokonalá aj v tom, že za firmu mohol konať samostatne,“ píše Aliancia vo svojom blogu. Na tieto prepojenia však mala upozorniť správkyňa reštrukturalizácie - v tomto prípade 25-ročná Petra Gabrišová, ktorá tiež bola spochybnená.
Moravčík považuje zverejnené dôkazy za lživú a štvavú kampaň. „Popierame akékoľvek spojenie s tzv. schránkovými firmami cez osobu Mariána Moravčíka. Váhostav nie je spriaznený so žiadnym zo svojich veriteľov, ktorí boli zaradení do skupiny nespriaznených,“ píše sa v ich stanovisku. Generálne plnomocenstvo nepovažujú podľa zákona za dôkaz o prepojenosti. Zastupovať mal právnický subjekt pri kúpe nehnuteľností, ktoré boli vo vlastníctve Lomarku. Plnú moc vrátil po skončení obchodu, čím pre neho stratili platnosť. „Na základe živnosti poskytoval služby viacerým firmám. Konanie na základe akejkoľvek plnej moci nezakladá spriaznenosť,“ dodávajú.