Clinton povedal moderátorke televízie CNN Christiane Amanpourovej, že trestný zákonník z roku 1994, ktorý on sám svojím podpisom uzákonil, je nedokonalý. Sprísnil tresty, do ulíc vyslal oveľa viac policajtov a pomohol financovať nové väzenia pre väčší počet väzňov. Avšak obdobie masového zatýkania a posielania do väzenia teraz spochybňuje, vzhľadom na vysoké percento Američanov, najmä čiernej farby pleti, ktorí sú vo väzení.
"Problém bol v tom, ako to bolo napísané a uplatnené. Mali sme príliš širokú sieť. Máme tiež priveľa ľudí vo väzení. A obmedzili sme výdavky - umiestnili sme do väzení toľko ľudí, že už nezostalo dosť na ich vzdelávanie, ich zaučenie do novej profesie a zvýšenie šancí, že keď vyjdú von budú môcť viesť produktívne životy," citovala ho tlačová agentúra Reuters.
Prezidentská kandidátka, demokratka Hillary Clintonová, je veľkým kritikom masového zatýkania a spustila minulý týždeň kampaň za reformu trestného justičného systému po nepokojoch v Baltimore.
Clinton tiež povedal, že zahraničné dary Clintonovej nadácii neovplyvnili zahraničnú politiku Spojených štátov v čase, kedy bola Hillary v rokoch 2009-2013 ministerkou zahraničných vecí USA. Podľa neho o mnohých z tých darov vôbec nevedela.
Bývalý prezident v pondelok ďalej povedal, že zváži svoje odstúpenie z výkonnej funkcie Clintonovej nadácie na nejakú menej exponovanú, ak by sa jeho žena stala prezidentkou USA.
Politickí oponenti Clintonovcov kritizovali Clintonovu nadáciu za to, že prijímala financie od zahraničných vlád ako dotácie svojej charitatívnej činnosti v cudzine.