Výsledkom tesných volieb by však mohla byť slabá vláda a posilnenie túžby Škótska po samostatnosti. Konzervatívci premiéra Davida Camerona a opozičná Labouristická strana Eda Milibanda dosahujú v prieskumoch verejnej mienky už celé mesiace takmer rovnakú podporu, čo naznačuje, že ani jedna z týchto strán nezíska dostatok kresiel na to, aby mala v 650-člennej Dolnej snemovni jasnú väčšinu. "Tieto voľby budú najtesnejšie, aké sme kedy videli," povedal Miliband svojim stúpencom v severoanglickom volebnom obvode Pendle v predvečer dnešného hlasovania. Cameron vyhlásil, že iba jeho konzervatívci budú môcť zostaviť silnú a stabilnú vládu. "Všetky iné možnosti vyústia do chaosu," varoval.
Podľa predpovedí výsledkov volieb získajú konzervatívci viac hlasov ako labouristi. Ak žiadna strana nezíska väčšinu, začnú sa v piatok koaličné rokovania s menšími stranami. To by mohlo viesť k vytvoreniu formálnej koalície, akú má Cameron už päť rokov s centristickými liberálnymi demokratmi. Mohla by však vzniknúť aj krehká menšinová vláda, ktorá bude musieť robiť kompromisy, aby získala podporu pre kľúčové hlasovania.
Posledný deň pred voľbami boli zverejnené výsledky siedmich prieskumov, z ktorých tri potvrdili takmer rovnakú podporu dvoch najväčších strán. V ďalších troch prieskumoch mali konzervatívci náskok jediného percenta a posledný prieskum predpovedal víťazstvo labouristov s dvojpercentným náskokom.