Svetová zdravotnícka organizácia sa totiž rozhodla zrušiť názvy chorôb, ktoré by mohli urážať zvieracie druhy či niektoré národnosti. Legionárska choroba, Nemecké osýpky či prasacia chrípka sa tak zrejme stanú minulosťou. Názvy, ktoré podľa organizácie diskriminujú niektoré krajiny a zvieratá, nahradia iné označenia. Kompetentní tvrdia, že choroby by tak mohli v ľuďoch podvedome zvyšovať strach z návštevy niektorých destinácií, či kontaktu so zvieratami.
Napriek tomu, že reakcia v podobe výbuchov smiechu na seba nedala dlho čakať, lekári ako i samotná Svetová zdravotnícka organizácia nápad mimoriadne vítajú. Nájdu sa však aj odborníci, ktorí nad zbytočným konsenzom len krútia hlavou. "Nebude to predsa zachraňovať životy. Je to nápad, vymyslený pod hlavičkou politickej korektnosti, no som veľmi skeptický v tom, že by to mohlo mať nejaký trvalý prínos. A čo sa týka rušenia zvieracích názvov chorôb kvôli ich prípadnej diskriminácii ako druhu - je to totálna blbosť," vyhlásil bakteriológ Hugh Pennington.
Pokiaľ sa nápad stretne s pozitívnou odozvou lekárov po celom svete, organizácia prikáže zmeniť názvy týchto chorôb. Zároveň bude požadovať minimálne používanie slov ako "smrteľný", "neznámy" či "epidemický" pri charakteristike jednotlivých ochorení.