Na tomto mieste došlo k mnohým záhadným zosuvom a dopravným nehodám. Pre tieto povery sa práve Colobraro stalo najprekliatejším mestom Európy. Taliani meno tohto mesta pre istotu radšej ani nevyslovujú, policajti vám pokutu za prekročenie rýchlosti v Colobrare nedajú, pretože sa obávajú, že by boli prekliati.
Ľudia zo susedstva volajú Colobraro len ako "to mesto". Legenda o prekliatí je taká stará ako mesto samo a viaže sa na pôvodné meno "coluber", ktoré v latinčine znamená stelesnenie zla. Ľudia mali z mesta vždy obavy, no tie sa vystupňovali v 20. storočí, keď sa kliatba stala skutočnosťou. Biagio Virgilio bol bohatý a úspešný právnik, ale mal veľa nepriateľov a jeho manželka mala byť čarodejnica. "Ak nebudem hovoriť pravdu, nech sa tento luster zrúti," vyhlásil odvážne počas procesu. Luster spadol. Nikomu sa nič nestalo, no obyvatelia si jeho meno odvtedy začali spájať so zlými znameniami. Všetko zlé, čo sa odvtedy v meste stalo, spájali s jeho menom. Nakoniec kvôli tejto povere ušli z mesta aj právnikovi potomkovia.
Neskôr pribehol do Colobrara antropológ, ktorý zúfalo hľadal čarodejnicu a chcel, aby mu pomohla s jeho problémom. Veril totiž, že má uhrančivé oči a vždy keď sa na niekoho pozrel, stalo sa mu niečo zlé. Nakoniec stretol staršiu vráskavú ženu a myslel si, že konečne našiel, čo hľadal. Počas tejto cesty ho aj s jeho tímom postihlo nešťastie. Zomreli pri veľmi záhadnej nehode.
Odvtedy sa hovorí, že Colobraro je prekliate čarodejnicou. Elena di Napoli, ktorá je jej potomkom má na celú vec iný názor. "Moja praprastará mama nebola bosorka, ale len stará milá pani, ktorá možno len tak trochu vyzerala," cituje ju britský Daily Mail.
Taliani sú veľmi poverčiví ešte teraz majú pred týmto mestom rešpekt. Celé storočia tu dochádzalo k zraneniam, nehodám a nevysvetliteľným javom. Podľa povery táto kliatba postihuje len turistov.