Ďalších 1117 osôb utrpelo zranenia, oznámilo nepálske ministerstvo vnútra. Zrútili sa aj budovy, už oslabené oveľa mohutnejším zemetrasením s magnitúdou 7,8 z 25. apríla. Otrasy zabíjali takisto v susedných krajinách. Päť ľudí prišlo o život v indických štátoch hraničiacich s Nepálom - jeden zomrel v Uttarpradéši a štyria v Biháre. Čínske médiá informovali, že jeden človek zahynul v Tibete, keď na jeho auto popadali skaly.
Americký geologický úrad USGS najnovšie oznámil, že dnešné zemetrasenie v Nepále malo magnitúdu 7,3 a došlo k nemu popoludní miestneho času v odľahlej, chránenej oblasti medzi hlavným mestom Káthmandu a najvyššou horou sveta Mount Everest.
Niekoľko budov sa zrútilo v odľahlom meste Čautárá, kde zahynuli najmenej štyria ľudia a 12 utrpeli zranenia. Uviedol to hovorca Medzinárodnej organizácie pre migráciu Paul Dillon, ktorého citovala tlačová agentúra AP.
Záchranný tím organizácie už začal prehľadávať trosky v tomto malom meste v snahe nájsť živých ľudí.
Čautárá sa stala centrom pre humanitárnu pomoc po ničivom zemetrasení s magnitúdou 7,8 z 25. apríla, ktoré okrem obetí a ranených spôsobilo, že horské dediny sú zrovnané so zemou a zničených je až takmer pol milióna budov. Utorkové zemetrasenie bolo však hlbšie, vyskytlo sa v hĺbke 18,5 kilometra - v porovnaní s aprílovým zemetrasením, ku ktorému došlo v hĺbke 15 kilometrov. Otrasy v menšej hĺbke spôsobujú viac škôd na zemskom povrchu. Po dnešnom zemetrasení nasledovalo najmenej päť dodatočných zemetrasení s magnitúdou od 5,6 do 6,3.
Dočasne zatvorili aj medzinárodné letisko v Káthmandu a v premávke v uliciach metropoly vznikli zápchy. "Zdalo sa, že otrasy pokračujú a pokračujú. Človek mal pocit, ako by bol na člne na rozbúrenom mori," vyhlásila Rose Foleyová, predstaviteľka UNICEF v Káthmandu.