V opačnom prípade im vzhľadom na prísne karanténne opatrenia hrozí utratenie. K prípadu sa v televízii ABC vyjadril austrálsky minister poľnohospodárstva Barnaby Joyce, keď uviedol, že je čas, aby sa psy Pistol a Boo vrátili do Spojených štátov. V snahe zabrániť zavlečeniu chorôb a ich šíreniu má Austrália veľmi prísne karanténne pravidlá pre zvieratá, ktoré vstupujú na jej územie. Americký herec ich porušil v marci, keď pri návrate z USA, kde sa podrobil operácii ruky, vzal na palubu súkromného lietadla aj svojich psov. Colným úradom v austrálskom meste Brisbane ich nedeklaroval.
Minister vysvetlil, že Depp, ktorý v Austrálii nakrúca pokračovanie Pirátov z Karibiku, sa vyhol stanovenej procedúre. V súlade s ňou treba mať povolenie na dovoz zvieraťa z cudziny, umiestniť ho po prílete do Austrálie do karantény na stanovený čas a až po jej ukončení si ho prevziať. Joyce upozornil, že colná správa môže teraz konať prakticky okamžite. Kauza vyšla na svetlo sveta v podstate náhodou - keď Deppa zazreli, ako ide so psami do psieho salónu.
Podľa austrálskeho ministra nastal čas, "aby Pistol a Boo vypadli z Austrálie a vrátili sa do Štátov. Buď ich tam Depp pošle, alebo budeme nútení uspať ich". Dodal, že Depp má na rozhodnutie 50 hodín. Na otázku, aká by asi mohla byť hercova reakcia na postoj austrálskych úradov, Joyce odpovedal ironicky: "Nemyslím, že by ma pán Depp pozval na premiéru Pirátov z Karibiku".
Na podporu Deppa a jeho psov sa v Austrálii rozbehla petícia, ktorou jej signatári od úradov žiadajú, aby zmenili "kruté rozhodnutie" a Deppa potrestali pokutou za nerešpektovanie austrálskych nariadení. Argumentujú aj obavami, akú povesť by Austrália vo svete získala po usmrtení psov známeho herca.