O to zvádzajú tvrdé boje so sýrskou armádou. Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) a sýrskeho predstaviteľa. Nemenovaný sýrsky predstaviteľ pre Reuters povedal, že vládne ozbrojené zložky opätovne získali plnú kontrolu nad Palmýrou. Starobylé ruiny, nachádzajúce sa juhozápadne od tohto mesta, pritom zostali nepoškodené. "Predmestia, do ktorých v sobotu vnikli, sme všetky získali späť," dodal sýrsky činiteľ.
Hoci sa džihádisti stiahli zo severných častí Palmýry, podľa informácií SOHR sídliaceho v Londýne naďalej obliehajú dedinu ležiacu severne. Sýrsky opozičný aktivista pre agentúru AP potvrdil, že militanti opustili aj vládnu budovu v severnej časti Palmýry, pričom medzi oboma stranami naďalej dochádzalo k otvoreným bojom. "Palmýra je bezpečná a cesta spájajúca Homs s Palmýrou je tiež absolútne bezpečná," uviedol pre sýrsku štátnu agentúru SANA guvernér provincie Homs.
Agentúra SANA tiež informovala, že počas bojov v dedinách ležiacich severovýchodne od Palmýry spôsobili sýrske ozbrojené zložky militantom z IS veľké straty. SOHR naopak uviedlo, že v bojoch zahynulo najmenej 47 vládnych vojakov a 29 islamistov.
Palmýra bola v prvých stáročiach nášho letopočtu jedným z významných kultúrnych centier antického sveta a jej pozostatky patria medzi najznámejšie historické pamiatky súčasnej Sýrie. Zapísaná je na zozname ohrozeného svetového dedičstva UNESCO. Útok militantov na mesto Palmýra vzbudil obavy o budúcnosť tamojšieho historického dedičstva, ktoré by mohlo čeliť skaze podobne ako stgaroveké stavby zničené islamistami v Iraku.