Jeho pracovníci prostredníctvom siete Twitter informovali, že polícia na ich telefonické prosby o pomoc nereagovala. Podľa agentúry TASS sa zamestnanci Výboru proti mučeniu najprv vo svojom sídle zabarikádovali. Keď sa však ukázalo, že útočníkom sa podarí vylomiť pancierové dvere, vyskočili z okna miestností na prvom poschodí budovy a utekali k najbližšej policajnej stanici. Ich ďalší osud nie je známy.
Riaditeľ Výboru proti mučeniu Igor Kaľapin TASS informoval, že v Groznom sa dnes mal konať míting proti novinárom, ktorí "vedú informačnú vojnu", ale neskôr ho organizátori odvolali. Jeho účastníci sa presunuli k domu, kde sídli pobočka Výboru proti mučeniu. Vedúci groznianskej pobočky Aľbert Kuznecov vyšiel k nim, aby pozval ich zástupcov na diskusiu. Ľudia však vbehli do vchodu a začali sa domáhať vstupu do pobočky.
Ako informovala agentúra TASS, Výbor proti mučeniu sa stal terčom útoku už koncom minulého roku, keď bola zničená a podpálená iná jeho pobočka. Fyzickým útokom boli v uplynulom období vystavení aj zamestnanci Výboru proti mučeniu.
Výbor proti mučeniu je jednou z dvoch nezávislých ľudskoprávnych organizácií pôsobiacich v Čečensku, ktorého Kremľom dosadený líder Ramzan Kadyrov je obviňovaný z porušovania ľudských práv a potláčania svojich oponentov.
Po rozpade Sovietskeho zväzu rozpútala Moskva dve vojny proti separatistom v Čečensku a naďalej sa snaží potlačiť tamojšie islamistické hnutie. Napätie medzi Moskvou a Čečensku prudko stúplo po tom, ako bola skupina Čečencov s väzbami na Kadyrovove bezpečnostné zložky obvinená z vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova.
Vzťahy sú napäté aj medzi ruskými bezpečnostnými zložkami, ktoré sú znepokojené Kadyrovovým autoritárstvom a metódami, a ozbrojencami v Čečensku, ktorí sú verní republikovému vedeniu.