Poslednou je senzačná správa nemeckého denníka Die Zeit, že Nemecko kúpilo hlasy pre MS 2006 za granátomety s raketovým pohonom.
A vraj Nemecko je čisté! Tvrdil v piatok niekdajší minister vnútra krajiny Otto Schily, no na druhý deň sa objavilo obvinenie, že nemecká vláda poslala v roku 2000 do Saudskej Arábie týždeň pred hlasovaním zásielku zbraní výmenou za podporu v boji o usporiadanie MS 2006 a všetko mal pod palcom vtedajší kancelár Gerhard Schröder.
Nemecko - JAR 12:11
Takto tesne sa skončilo vtedy hlasovanie v rozhodujúcom kole. Takže zásielka nemeckých granátometov zabrala len veľmi tesne... Pritom do nemeckej kampane sa údajne zapojili aj veľké nemecké značky Volkswagen či Bayer. „Nemci si vtedy kúpili aj hlasy Oceánie. Ale to je Nemecko, a preto o tom nikto nechce hovoriť,“ povedal pred niekoľkými dňami funkcionár z afrického Konga Constant Omari.
Milióny pre Írsko za ruku
Írsky futbalový zväz potvrdil, že dostal v roku 2009 od FIFA 5 miliónov eur, aby sa s ňou nesúdil pre škandál v barážovom súboji o účasť na MS 2010 s Francúzskom, keď rozhodujúci gól padol po jasnej ruke Thierryho Henryho. „Možno si spomeniete, že sa nám Blatter posmieval, že nemáme šancu. Zašiel som za ním do kancelárie, kde padlo dosť ostrých slov. Bolo to vo štvrtok a v pondelok nám ponúkli prachy,“ povedal po prepuknutí škandálu šéf írskeho futbalu Delaney.
Austrália hľadá peniaze
Do vyšetrovania korupcie FIFA sa zapojila aj Austrália, kde preverujú okolnosti neúspešnej kandidatúry Austrálie na MS 2022. Prípravný výbor kandidatúry vtedy previedol 500-tisíc USD (viac ako 445-tisíc eur) na konto Futbalovej konfederácie Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF), peniaze však spreneveril obvinený vtedajší šéf CONCACAF Jack Warner. Keď Austrália v roku 2010 prehrala s Katarom, chcela peniaze späť, no FIFA odporučila, aby počkali, kým sa všetko vyšetrí. Dodnes sa nič nevyšetrilo...