Platiť budú najmä v turistických oblastiach a archeologických lokalitách. Ako vysvetlila agentúra Reuters, stane sa tak v snahe zachrániť cestovný ruch, ktorý je pre Tunisko kľúčovým zdrojov príjmov. Veľkú ranu tomuto odvetviu zasadil už v marci útok dvojice islamistov v múzeu Bardo v hlavnom meste Tunis, pri ktorom prišlo o život 21 turistov, prevažne z Nemecka, Poľska, Španielska a Talianska, ako aj jeden policajt. V súlade s plánom tuniskej vlády budú ešte v tejto letnej sezóne vo všetkých hoteloch a pozdĺž tuniského pobrežia rozmiestnení príslušníci ozbrojených zložiek určení na ochranu turistov.
Tuniský premiér Habíb Síd v sobotu okrem toho uviedol, že horské oblasti krajiny, ktoré sú označované za bašty islamistických ozbrojencov, budú vyhlásené za uzavreté vojenské zóny, čím sa uľahčí boj vládnych síl proti podozrivým extrémistom. V záujme posilnenia bezpečnosti v krajine budú do služby povolaní aj záložníci. Premiér Síd ďalej oznámil, že v Tunisku budú rozpustené všetky nepovolené politické strany a združenia, čím mal podľa agentúry Reuters na mysli najmä skupiny šíriace radikálny islam. Tuniská vláda už v noci z piatka na sobotu oznámila, že v priebehu týždňa hodlá zatvoriť 80 mešít, ktoré sú mimo štátnej kontroly, kvôli tomu, že v nich dochádza k podnecovaniu násilia. Ide o protiopatrenie v dôsledku piatkového teroristického útoku v pobrežnom letovisku pri meste Súsa.
Tuniské úrady v sobotu podvečer zverejnili novú bilanciu piatkového útoku, podľa ktorej prišlo o život 38 ľudí, z ktorých mnohí boli turistami zo zahraničia. Útočníka, ktorý je 39. obeťou, zlikvidovali na mieste činu bezpečnostné zložky. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré v sobotu podvečer vydalo novú upravenú bilanciu, potvrdilo, že identifikovaných je zatiaľ desať tiel. Zisťovanie totožnosti je sťažené tým, že väčšina obetí bola na pláži len v plavkách a nemala pri sebe doklady.
Telá všetkých obetí prevážajú do Tunisu, kde sa uskutoční ich úradná identifikácia. Páchateľa útoku, ktorého zastrelili bezpečnostné zložky, identifikovali ako Sajfuddína Rizkího, mladého študenta univerzity v meste Kairouan (Kairawán) považovanom za jedno z centier saláfistov v Tunisku. K útoku sa prostredníctvom svojho tweetu prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát, ktorá páchateľovi dala pseudonym abú Jahjá Kairawání, informovala skupina SITE, monitorujúca aktivity islamských extrémistov na internete.