Uviedol to v sobotu v Bruseli po rokovaní Euroskupiny jej predseda Jeroen Dijsselbloem. Rokovanie sa uskutočnilo po tom, ako Euroskupina odmietla požiadavku gréckej vlády na predĺženie európskej časti záchranného programu po 30. júni. Dijsselbloem kritizoval rozhodnutie gréckej vlády vypísať na 5. júla referendum o prijatí návrhu medzinárodných veriteľov na riešenie dlhovej krízy krajiny. Vyzval gréckych poslancov, aby zvážili, či je rozumné vypísať referendum, čím ich podľa agentúry Reuters nepriamo vyzval, aby sa pri hlasovaní vzopreli požiadavke premiéra Alexisa Tsiprasa.
Dijsselbloem zdôraznil, že členské štáty Euroskupiny sú odhodlané zachovať finančnú stabilitu v eurozóne použijúc pri tom všetky nástroje, ktorú sú k dispozícii. Uviedol, že eurozóna je teraz oveľa silnejšia ako pred vypuknutím ekonomickej krízy.
Predseda Euroskupiny tiež uviedol, že veritelia Atén sú pripravení poskytnúť bankovému systému v Grécku technickú pomoc. Agentúra DPA pripomenula, že sa objavili špekulácie, že Atény by mohli zaviesť kontrolu kapitálu, aby tým zastavili odlev vkladov z domácich bánk. "Všetci sme pripravení, ak to bude potrebné, podporiť Grécko po vypršaní plánu pomoci k 30. júnu," prízvukoval Dijsselbloem. Uviedol tiež, že grécky minister Janis Varufakis sa v sobotu popoludní sám rozhodol, že opustí rokovanie Euroskupiny ešte pred ukončením diskusií.