Podľa vládneho personálneho úradu (OPM) sa hackeri zmocnili citlivých osobných dát približne 21,5 miliónov osôb, čo je viac než päťnásobok počtu, o ktorom úrad informoval pred mesiacom. Americké tajné služby si sú čím ďalej istejšie, že za útokom stojí Čína, uviedla agentúra AP. Peking svoju zodpovednosť odmieta.
Hackeri sa zmocnili tajných osobných údajov vrátane čísiel sociálneho poistenia, ktoré v Spojených štátoch slúži ako hlavný nástroj identifikácie. Veľká väčšina dotknutých osôb boli bývalí či súčasní federálni zamestnanci, ktorí požiadali o bezpečnostnú previerku. Dáta boli ukradnuté práve z databázy OPM, ktorý vykonáva previerky.
Jedna z najväčších krádeží dát federálnej vlády v dejinách vyšla najavo začiatkom júna, keď úrad informoval o odcudzených osobných údajoch štyroch miliónov osôb. Rôzne zdroje podľa agentúry AP v minulých týždňoch toto číslo zvyšovali. Podľa agentúry Reuters išlo o dva oddelené útoky, v ktorých sa však osoby, ktorým boli ukradnuté dáta, významne prekrývajú.
OPM spravuje dáta všetkých federálnych zamestnancov s výnimkou vojakov, agentov tajných služieb či napríklad kongresmanov. Podľa zdrojov AP však boli krádežou dát postihnutí aj zamestnanci Ústrednej spravodajskej služby (CIA), Národnej agentúry pre bezpečnosť (NSA) a špeciálnych vojenských služieb.