Ide o tinktúru vyrobenú doma z prírodných zložiek. Tinktúry existujú od čias, keď sa začal destilovať alkohol. Západná medicína ich však postupne vytlačila, píše portál Whydontyoutrythis.com Napriek tomu, že priniesla často rôzne pokombinované syntetické chemické látky, zatiaľ čo v tinktúre ostávajú všetky zložky v celku a málokedy mávajú nežiadúce účinky.
V tomto recepte sa o dlhú životnosť celej zmesi postará jablčný ocot. Je 100 % netoxický a má množstvo pozitívnych účinkov: udržuje rovnováhu kyselín a zásad v organizme, v organickej podobe pomáha črevám ako probiotikum, redukuje cholesterol a pomáha telu pri regulácii inzulínu, má je protiplesňový a antibakteriálny, posilňuje imunitný systém.
Aby ste z týchto vlastností vyťažili maximum, pridajte ešte pá ingrediencií a zázračný antibakteriálny prostriedok je na svete: Čerstvá šťava z organického chrenu dostane potrebné látky do hlavy, dutín, hrdla a pľúc, kde ich potrebujete. Organická cesnaková šťava a jeho najbližší príbuzný - organická cibuľová šťava - sú dve najlepšie prostriedky na odplavenie mikroorganizmov z vášho tela. Organická zázvorová šťava a šťava z papričiek habanero stimulujú krvný a lymfatický systém. Organický, surový, nefiltrovaný jablčný ocot zachováva všetky tieto pozitíva rastlinných štiav a takisto čistí telo.
A tu je recept Dr. Shulzeho a návod na prípravu:
Potrebujete:
- čerstvé papričky habanero (alebo najpikantnejšie papričky, aké viete zohnať)
- hlávku cesnaku
- bielu cibuľu
- zázvor
- chren
- raw jablčný ocot
Príprava:
Umyte, ošúpte a nakrájajte všetku zeleninu (niektorí ľudia preferujú väčšie kusy, iní nadrobno nakrájané) a vložte ju do zaváraninového pohára. Prilejte jablčný ocot tak, aby jeho hladina siahala zhruba 5 cm nad hladinu zeleniny. Nádobu dobre uzatvorte a pretrepte, aby sa obsah premiešal. Ak treba, pridajte ešte trocha jablčného octu.
Uložte pohár na tmavé miesto na dobu 2-6 týždňov. Čím dlhšie, tým bude tinktúra silnejšia. Odporúča sa každý týždeň ju pretrepať.
Po 2-6 týždňoch je zmes takmer pripravená na použitie. Treba ju však ešte prepasírovať cez voľne tkaný kus látky (napríklad fáčovina, mušelín, niektoré druhy vreckoviek), ktorý vložíte do cedidla z nerezovej ocele. Na to vylejete zmes a pomocou nejakého plochého predmetu ju pretlačíte. Hotovú tinktúru skladujte na chladnom tmavom mieste. Zvyšky môžete dať zmraziť a po troške pridávať napríklad do polievok.
Dávkovanie:
Tinktúru môžete užívať denne alebo podľa potreby. Nečakajte však žiadnu príjemnú chuť, popíjate vysoko koncentrovanú zmes výraznej zeleniny. Môžete ju zjemniť trochou medu. Nezabudnite tiež vypiť cez deň veľa vody. Dávkovanie je zvyčajne jeden panák denne, alebo 30-60 ml denne. Ak máte chrípku alebo inú infekciu, môžete si dať 5-6 panákov denne.