24.07.2015 20:50 | Šport | Futbal

Dráma na ihrisku Senice: O všetkom sa rozhodlo v 90.minúte!

V piatkovej predohrávke 2. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 remizoval FK Senica na svojom ihrisku s MFK Ružomberok 1:1.

FK Senica - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 90. Pillár - 62. Lovás. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Kontár, Dolný – Cheptine, Boszorád, Jakubko, Zošák, 1589 divákov.
zostavy a striedania:
Senica: Šulla - Kontár, Pavlík, Pillár, Čunta (88. Hladík) - Hušek, Hlohovský, Mráz (68. Krč) - Kalabiška, Kosorin (73. Rajník), Dolný
MFK Ružomberok: Šavol - Boszorád, Kružliak, Nagy, Lupták - Vavrík - Zošák, Ďubek, Cheptine (46. P. Maslo) - Jakubko (60. Lovás), Masaryk (90. Ondrek)

Na Záhorí sa v druhom kole stretli mužstvá, ktoré v ligovej ouvertúre svoje zápasy prehrali. Hostia pricestovali bez vykartovaného stopéra J. Masla i zraneného obrancu Rosu, v úvode však pôsobili aktívnejším dojmom. Pozornosť Šullu ako prvý vyskúšal v 9. minúte Ďubek a v dobrej šanci nepochodil o päť minút neskôr ani Masaryk. Postupne sa iniciatívy ujali domáci. V 24. minúte Čunta našiel v šestnástke presným centrom Kosorinovu kopačku, ale Šavol jeho veľkú šancu zneškodnil dobrým zákrokom. Krátko pred odchodom do šatní sa Mráz preštrikoval cez obranu hostí, narazil si ešte s Kosorinom, ale jeho pokus brankár Ružomberka reflexívne vyrazil.
Ružomberčania pohrozili po zmene strán striedajúcim P. Maslom, ktorého hlavičku bravúrne vyrazil Šulla a zachránil svoj tím. Oporou bol aj jeho náprotivok Šavol, ktorý v 53. minúte vytlačil volej Dolného na roh. Hosťujúcemu trénerovi Galádovi vyšlo po hodine hry striedanie Lovása za Jakubka, pričom nový muž sa mu už po dvojminútovom pobyte na ihrisku odvďačil za prejavenú dôveru gólovou hlavičkou - 0:1. V 67. minúte mohol domácich doraziť Zošák, ktorý technickou strelou opečiatkoval žrď. Šulla bol v permanencii aj po strele Ďubeka, ktorú vytesnil na roh. Domácim sa vytúžený gól predsa len podarilo streliť v 90. minúte. Jeho autorom bol na radosť tribún produktívny stopér Pillár, ktorý stál na správnom mieste a stačilo mu iba nastaviť nohu do strely Dolného - 1:1.