Človek vzpriamený žijúci v strednom období staršej doby kamennej bol zrejme kanibal, ktorý nepohrdol ani vlastným dieťaťom. Vyplýva to z analýzy kostrových pozostatkov dieťaťa, ktoré žilo v oblasti dnešnej Číny pred stovkou tisíc rokov. Takzvaný Sü-čchanský človek je prechodom medzi Homo erectus a Homo sapiens.
Archaická forma človeka žijúci na území dnešnej čínskej provincie Che-nan si zrejme dokázala pochutnať na vlastnom potomstve. Kosti dieťaťa nájdené v spomínanej oblasti totiž vykazujú stopy po zuboch príslušníkov rovnakého druhu.
"Možnosť, že príbuzní hominidi požierali výživné časti z kostí, nemôže byť týmto vylúčená," uviedol doktor Li Čan-jang, hlavný čínsky archeológ, ktorý kosti skúmal.
Kanibalizmus u človeka rodu Homo zostal do dnešných dní. Stále existujú na svete kultúry, v ktorých jedenie príslušníkov svojho druhu existuje.
Britskí vedci tiež zistili, že ľudia žijúci v mladšej dobe kamennej dokonca používali lebky či polovice z nich ako nádoby. Lebečnú kosť rozpolili a klenutú časť používali ako misky.