Reklama

V Bombaji sa zrútila budova, nešťastie neprežilo 12 ľudí: Za všetko môže prudký dážď!

V Bombaji sa zrútila budova, nešťastie neprežilo 12 ľudí: Za všetko môže prudký dážď!

Zdroj: tasr

Reklama

Zrútenie budovy na predmestí indického Bombaja, ktoré vyvolal v noci z pondelka na utorok prudký dážď, si vyžiadalo 12 mŕtvych.

Ďalších deväť obyvateľov domu sa podarilo zachrániť, informuje agentúra AP s odvolaním sa na miestne policajné zdroje. Zástupca generálneho inšpektora špeciálnych policajných jednotiek pre boj s katastrofami (NDRF) uviedol, že udalosť na bombajskom predmestí Tháne sa stala krátko po polnoci v dôsledku niekoľko dní trvajúceho dažďa. Budova bola podľa neho stará viac ako 50 rokov.

Bombaj a okolité oblasti na území západoindického štátu Maháraštra čelia výdatným zrážkam každoročne počas monzúnového obdobia, ktoré trvá od júna do septembra. Dažde bežne zanechávajú škody na budovách, a to najmä vtedy, ak sú staré alebo nevhodne postavené.

Autor: © Nový Čas

Súvisiace