Tvrdí to Jo Fidgen, ktorá stojí za novým Misogyny Book Club-om na britskej stanici Radio 4. Prvým impulzom pre vznik relácie bola príhoda spred niekoľkých mesiacov, píše Telegraph.co.uk. Jo sa vtedy posťažovala kamarátka, že číta svojmu 2-ročnému dieťaťu rozprávky a je zhrozená tým, aké posolstvo v nich vlastne je. Dievčatá sú odmeňované za to, že sú pasívne, dlho znášajú utrpenie, a hlavne, sú odmeňované za svoju krásu. A že si to deti neuvedomujú? Konkrétne dcérka spomínanej kamarátky sa trápi tým, že nemá "nutne potrebné" modré oči a hovorí o tom, že si ich chce vyškriabať!
Jo teda začala skúmať aj ďalšie mimoriadne obľúbené knižky a príbehy, napríklad Shakesperaovho Hamleta, postavu matky v Lawrenceových Synoch a milencoch či populárnych 50 odtieňov sivej. Ako prvá však bola podrobnejšie analyzovaná Biblia a postava Evy. Tú had nalákal, aby ochutnala zakázané ovocie zo Stromu poznania dobra a zla. Mnohí tvrdia, že Eva zhrešila svojou zvedavosťou. Bola zvedavá na veci, ktoré nemohla zažiť. Zvedavá na dobré a hriešne. Zvedavá na sex.
Podobný príbeh sa vyskytuje aj v Modrofúzovi od Charlesa Perraulta. Modrofúzova žena ostane sama doma so sadou kľúčov, z ktorých jeden nesmie použiť. Príkaz však poruší a v tajnej izbe nájde mŕtve telá Modrofúzových predošlých žien, ktoré boli tiež príliš zvedavé. Jej sa podarí utiecť. Morálne poučenie je však jasné: Ženská zvedavosť musí byť potrestaná.
Dievčatká tak od detstva nevedomky nasávajú "prikázaný" spôsob správania sa, pasivitu a podriaďovanie sa. Je to už také prirodzené, že to málokto zbadá. Preto je podľa Jo potrebné na to otvorene poukázať.