Informuje o tom správa Detského fondu OSN (UNICEF), ktorú cituje agentúra DPA. Boje v Jemene sa zintenzívneli koncom marca, odkedy sa postup jemenských šiitských povstalcov, známych ako húsíovia, snaží zvrátiť koalícia sunnitských krajín pod vedením Saudskej Arábie. Jej nálety majú podporiť bojovníkov lojálnych voči medzinárodne uznávanému prezidentovi Abdovi Rabbuhovi Mansúrovi Hádímu, ktorý krátko pred začatím medzinárodnej ofenzívy ušiel do saudskoarabského Rijádu.
Jemenským vládnym silám sa minulý týždeň s pomocou koalície sunnitských krajín podarilo šiitských húsíov vytlačiť z kľúčových pozícií v strednej časti Jemenu.
Medzinárodná humanitárna organizácia Amnesty International vyhlásila, že intenzívne útoky oboch strán konfliktu by mohli dospieť až do štádia vojnových zločinov. Humanitárnu pomoc podľa údajov Organizácie Spojených národov momentálne potrebuje až 21 miliónov Jemenčanov, teda približne 80 percent obyvateľstva krajiny, ktorá okrem aktuálneho vojenského konfliktu dlhodobo zápasí aj s extrémnou chudobou a nedostatkom pitnej vody a jedla.