Obyvateľ jedného z nich Dušan Martiš bol medzi prvými, ktorí sa k zrútenému lietadlu dostali. „Krátko po deviatej manželka zbadala, ako nad nami rotuje veľké lietadlo. Videl som, ako vyhadzuje výsadkárov. To bolo asi desať sekúnd a zrazu pri tej rotácii padalo dole. Vybehli sme von, ľudia vonku už robili paniku. Videli sme, že padlo nie jedno, ale dve lietadlá. Jedno lietadlo malo useknutý chvost, pilot ho nemohol ovládať a stále rotovalo. Druhé lietadlo padlo kúsok od školy,“ priblížil Martiš s tým, že po príchode k troskám zrúteného lietadla videl jednu mŕtvu osobu, zrejme šlo o pilota.
Ľubomír Matejíček z Červeného Kameňa bol očitým svedkom zrážky oboch lietadiel. Prekvapilo ho, prečo jedno lietadlo podlietava druhé. „Zrazu sme počuli náraz, uvedomil som si, že sa zrazili. Mali sme strach, že spadnú do dediny, už sme chceli utekať. Videl som, ako začali skákať parašutisti, najskôr som si myslel, že vyhadzujú nejaké balíky. Videli sme, ako jedno lietadlo padlo za horizont, ešte sme počuli, ako tresklo o stromy,“ uviedol Matejíček.
Pri leteckom nešťastí, ktoré sa stalo vo štvrtok ráno nad obcou Červený Kameň, zahynulo pri nácviku hromadného zoskoku na nedeľný (23.8.) letecký deň na letisku v Slávnici sedem osôb - traja parašutisti a štyria členovia posádky. V každom lietadle bolo 17 parašutistov a dvaja členovia posádky. Podľa informácií zo zdrojov blízkych Aeroklubu Dubnica nad Váhom, ktorý spravuje letisko v Slávnici, letecký deň zrušili.
Tragédia zasiahla aj slovenských politikov
Úprimnú sústrasť pozostalým po obetiach dnešnej leteckej nehody na Považí vyjadrujú aj viacerí politici. Veria, že podobná udalosť sa už nezopakuje a spomínajú aj štátny smútok.
"Strana SaS vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým leteckej tragédie pri obci Červený Kameň. Je to v prvom rade veľké nešťastie rodín siedmich obetí. Zraneným želáme skoré uzdravenie i rýchle prekonanie traumy. Veríme, že sa podobná strašná udalosť už opakovať nebude," uviedol líder SaS Richard Sulík.
Predseda mimoparlamentnej Siete Radoslav Procházka zase dúfa, že Slovensko si už toto leto vyčerpalo letecké nehody na dlhé desaťročia dopredu. "Myslím si tiež, že tragédia týchto rozmerov si žiada vyhlásenie jednodňového štátneho smútku. Život to nikomu nevráti, ale spoločná pieta je na mieste," povedal.
Šéf mimoparlamentnej SNS hovorí o obrovskej tragédii, "o to viac, že podobných tragédií bolo v ostatnom čase niekoľko a možno sa im dalo predísť". "Je mi veľmi ľúto obetí a vyslovujem úprimnú sústrasť ich rodinám. Smúti celé Slovensko. Všetkým zraneným želám skoré uzdravenie," dodal.
Podľa predsedu mimoparlamentnej strany SKOK Juraja Miškova si túžba obetí ukázať návštevníkom nedeľného leteckého dňa v Slavnici radosť z lietania zaslúži našu úctu. "Snaha podeliť sa o túto radosť si vybrala najvyššiu daň. Tragicky zahynuli pri tom, čo všetci milovali," uviedol Miškov, ktorý zároveň vyjadril česť pamiatke zosnulým a preživším zaželal skoré uzdravenie.