Spor pritom zahŕňal vzájomnú výmenu delostreleckej paľby a vyústil do uvedenia severokórejských frontových síl do plnej bojovej pohotovosti. Na základe dohody (uzavretej v utorok v skorých ranných hodinách miestneho času) Severná Kórea vyjadrila poľutovanie nad nedávnym zranením dvoch juhokórejských vojakov pri výbuchu pozemnej míny v takzvanom demilitarizovanom pásme a Južná Kórea súhlasila, že zastaví svoje propagandistické vysielanie cez amplióny do Severnej Kórey. Oba štáty o tom informovali v spoločnom vyhlásení, informovala tlačová agentúra Reuters. Dodala, že Severná Kórea tiež súhlasila s odvolaním stavu bojovej pohotovosti, ktorý vyhlásila. Obe krajiny sa dohodli, že budú pokračovať v rokovaniach o zlepšení vzájomných vzťahov, či už v Soule, alebo Pchjongjangu.
Národno-bezpečnostný poradca juhokórejskej prezidentky, Kim Kwan-jin, na tlačovej konferencii po rokovaniach označil za "výrečné", že sa Severná Kórea podľa neho ospravedlnila za provokáciu s pozemnou mínou a zaviazala zabrániť opakovaniu takýchto udalostí.
Pchjongjang doteraz popieral, že by bol položil pozemné míny v demilitarizovanom pásme a v dnešnom spoločnom vyhlásení za ne neprebral výslovne zodpovednosť.
Maratón rozhovorov sa uskutočnil v "mierovej dedine" Pchanmundžom v pásme oddeľujúcom oba kórejskej štáty, kde bola v roku 1953 podpísaná dohoda o prímerí, ktorou sa fakticky skončila kórejská vojna. Rozhovory sa začali v sobotu, krátko po vypršaní ultimáta, ktoré dal Pchjongjang Soulu na ukončenie vysielania propagandy. Sever sa vyhrážal Juhu vojenskou akciou, ak vysielanie nezastaví.