26.08.2015 10:00 | Šport | Futbal

Malmö zaskočilo škótsky Celtic: Novotov Rapid v Lige majstrov skončil

Futbalisti švédskeho Malmö FF prekvapivo postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16.

V odvete play off zdolali na domácom trávniku Celtic Glasgow 2:0, pričom prvý duel sa skončil výhrou škótskeho tímu 3:2. Do hlavnej fázy prestížnej súťaže sa v utorok prebojovali aj hráči izraelského Maccabi Tel Aviv, chorvátskeho Dinama Záhreb, ukrajinského Šachtaru Doneck a FC Valencia.

Španielsky tím síce prehral v odvete na pôde AS Monaco 1:2, no ďalej ho posunul výsledok z domáceho stretnutia, v ktorom triumfoval 3:1. Aj v utorok odštartovala lepšie Valenica, ktorá sa ujala vedenia už v 4. minúte zásluhou Negreda. Domáci vyrovnali v 17. minúte z kopačky Raggiho, no v druhom polčase pridali už iba jeden presný zásah. V 75. minúte sa presadil Elderson.

Záhreb vyhral v prvom stretnutí na štadióne albánskeho Skënderbeu Korcë 2:1 a tak mal dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Tú ešte vylepšil v prvom polčase, ktorý vyhral taktiež 2:1. V 48. minúte však skomplikoval situáciu domácich Goncalo, keď videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Dinamo však potvrdilo úlohu favorita a v oslabení pridalo ďalšie dva góly.

Novota už mimo súťaž

Z postupu sa netešil jediný slovenský futbalista v play off - brankár Ján Novota. Jeho Rapid Viedeň síce uhral remízu na pôde Šachtaru Doneck, no nedokázal zmazať jednogólovú prehru z úvodnej partie a tak do lukratívnej skupinovej fázy išiel ukrajinský tím.g

Hráči Maccabi Tel Aviv uhrali doma remízu s FC Bazilej 1:1 a keďže prvý duel sa skončil rovnako nerozhodne 2:2, postúpili vďaka väčšiemu počtu gólov na súperovom ihrisku.

Žreb skupín LM sa uskutoční v Monacu 27. augusta, skupiny EL sa budú losovať o deň neskôr. Tento ročník je už 61. v elitnej európskej súťaži, resp. 24. odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Finále sa bude hrať v Miláne na San Sire v sobotu 28. mája 2016.

/2:2, postúpil Tel Aviv/

Dinamo Záhreb - Skënderbeu Korcë 4:1 (2:1)
Góly: 9. a 80. El Soudani, 15. Hodžič, 55. Taravel, - 10. Esquerdinha, ČK: 48. Goncalo (Dinamo)
/2:1, postúpilo Dinamo/

Nemajstrovská vetva

Šachtar Doneck - Rapid Viedeň 2:2 (2:2)
Góly: 10. Marlos, 27. Gladkyj - 13. Schaub, 22. Hofmann, ČK: 88. Sonnleitner (Rapid)