Za prepustenie dievčat sa zasadzuje hnutie Bring back our Girls, ktoré podporuje aj prvá dáma USA Michelle Obamová či herečka a aktivistka Angelina Jolie. Napriek úsiliu tohto hnutia i operáciám nigérijskej armády, ktorá po obetiach hromadného únosu pátra, o dievčatách nie sú žiadne správy.
Ujsť sa podarilo 57 z nich, osud zvyšných 219 je stále neznámy. Mesiac po únose sa objavil videozáznam zachytávajúci niekoľko z dievčat, ako - zahalené do čierneho odevu - rezignovane recitujú Korán. Líder Boko Haram Abubakar Shekau vtedy vyhlásil, že dievčatá konvertovali na islam a vydali sa za bojovníkov islamistického hnutia. Ochrancovia ľudských práv však vyslovili obavy, že dievčatá skôr islamistom predali do otroctva alebo ich používajú ako "ľudské bomby" pri atentátoch.
V uliciach Abuje sa zišli ľudia oblečení v červenom a s červenými páskami na hlavách, aby si pripomenuli, že uplynulo 500 dní od zmiznutia dievčat. Na pochode sa zúčastnili aj významní náboženskí hodnostári: katolícky arcibiskup John Onaiyekan i imám hlavnej mešity v Abuji šejk Nura Khalid. Obaja vyzvali moslimov a kresťanov, aby zabudli na predsudky a zmobilizovali sa v záujme oslobodenia mladých žien. Hovorkyňa hnutia Bring Back Our Girls, Aisha Yesufuová, vyjadrila presvedčenie, že nový prezident krajiny Muhammadu Buhari splní svoj predvolebný sľub a urobí všetko pre návrat dievčat domov.