Slovensko sa tak stalo 127. krajinou, kde pôsobí. Služby poskytovala na Slovensku aj doteraz, a to prostredníctvom občianskeho združenia. Pôsobí v troch lokalitách – Bratislave, Plaveckom Štvrtku a Galante. Armáda spásy má vo svete viac ako 15 000 zborov a asi 26 500 dôstojníkov. "Dôstojníci v Armáde spásy sú vnímaní ako kazatelia, pastori, sú to duchovní pracovníci. Máme takmer 1 750 000 členov. Vo všetkých pobytových službách máme takmer pol milióna postelí a viac ako 19 miliónov osôb ročne využije služby, ktoré Armády spásy poskytuje," priblížila ďalej jej hovorkyňa Pavla Vopeláková.
Armáda spásy pôsobila na Slovensku už v roku 1921, keď založila svoj prvý cirkevný zbor. V roku 1950 jej činnosť ukončili komunisti. Po obnovení jej činnosti v ČSFR v roku 1990 začali vyjednávania aj so slovenskými predstaviteľmi štátu o znovuobnovení činnosti, zastavilo ich však rozdelenie republiky.
V roku 2013 dvaja dobrovoľníci Armády spásy položili prvé základy jej súčasnej práce na Slovensku. V tom istom čase oslovilo Armádu spásy občianske združenie Slovo života so žiadosťou o prevzatie služby a práce v rómskych osadách. Slovenská legislatíva neumožňuje Armáde spásy registrovať sa ako cirkev, keďže nemá dostatočný počet členov. Preto bola oficiálne zaregistrovaná ako občianske združenie, a to v auguste 2014.