Mladú ženu v roku 2002 uniesol do svojho domu jeden z najznámejších netvorov v ľudskej koži, Ariel Castro. Vtedy 21-ročná Michelle zablúdila v Clevelande, keď sa pokúšala nájsť stredisko sociálnych služieb, kam sa chystala riešiť vrátenie jej syna do starostlivosti. Vtedy ani nie trojročné chlapča jej sociálka odobrala potom, ako mu Michellin agresívny nevlastný otec zlomil ruku. Castro sa vtedy ponúkol, že pozná cestu a môže ju odviezť. Miesto boja o syna však ženu nasledujúcich jedenásť rokov čakal zúrivý boj o holý život.
Svoju príšernú životnú skúsenosť sa preto dnes už tridsiatnička rozhodla zvečniť na svojej koži. Päť ruží v krvavých škvrnách na jej ruke symbolizuje päť potratov. Na hrudníku nechýba tetovanie bábätka so smutným nápisom Príliš krásne pre tento svet. "Chcem, aby ľudia vedeli, že nie som len nejaký príbeh z televízie. Som osoba, ktorá cíti a chce svetu povedať o svojom utrpení," prezradila Michelle dôvod, prečo sa rozhodla o traumatizujúce zážitky podeliť s verejnosťou. O syna po prepustení napokon už nebojovala – bála sa totiž, že dnes 16-ročný chlapec by svoju biologickú matku ani len nespoznal a trpel pre jej hroznú minulosť.
"V prvom momente som si pomyslela: Panebože, toto je môj koniec. Zomriem tu," vraví dnes 34-ročná žena o začiatku najhoršej nočnej mory, akú si žena dokáže predstaviť. V dome plnom zámkov a bez okien strávila viac ako 4-tisíc dní bez elementárnej hygieny a normálnej stravy. Jedinými jej spoločníčkami boli ďalšie dve uväznené ženy, ktoré sa spolu s Michelle pravidelne stávali obeťami týrania a znásilňovania. Po právoplatnom odsúdení na doživotie sa Castro napokon obesil vo väzenskej cele. Na motívy hrôzostrašných činov vznikol i film a autobiografická kniha, ktorej autorkou je samotná Michelle. Jednu z hlavných úloh vo filme si zahrala známa americká herečka Taryn Manning.