Prezidentská garda, ktorá sa prevrat pokúsila, sa zaviazala vrátiť sa do kasární, zatiaľ čo jednotky verné dočasnej vláde súhlasili, že sa stiahnu do vzdialenosti 50 kilometrov od hlavného mesta Ouagadougou, informovala francúzska rozhlasová stanica RFI. Zmluva nepredpokladá, že príslušníci prezidentskej gardy zložia zbrane, ako to očakávali lojalisti, ale mohla by zabrániť vypuknutiu násilností počas dnešnej návštevy prezidentov štyroch štátov združenia ECOWAS, ktorí sa zúčastnia na druhom kole rokovaní o urovnaní krízy v Burkine Faso.
Brigádny generál Gilbert Dienderé, ktorý je vodcom pučistom, uviedol, že dočasný prezident Michel Kafando sa vráti do úradu. Podľa Dienderého sa tak malo stať hneď dnes ráno. Ešte v utorok sa Dienderé vyjadril, že je pripravený rokovať a odovzdať moc civilnej vláde. "nemáme v úmysle zostať pri moci," vyhlásil. Plán, ktorý predložili prezidenti Beninu a Senegalu, počíta s amnestiou pre strojcov prevratu a umožní účasť zosadeného prezidenta Blaisa Compaorého, aby kandidoval v prezidentských voľbách, a jeho prívržencom, aby sa uchádzali o zvolenie v novembrových voľbách.
Kríza v Burkine Faso vypukla pred týždňom, keď príslušníci elitnej prezidentskej gardy internovali dočasného prezidenta Kafanda a niekoľkých členov vlády a za vodcu krajiny vyhlásila generála Dienderého, ktorý je blízky exprezidentovi Compaorému. Zadržiavaného prezidenta a dvoch ministrov pučisti prepustili na slobodu minulý piatok, aj pod tlakom zo zahraničia, keď napr. Africká únia pohrozila sankciami, ak by sa junta ich žiadosti nepodriadila.
Puč zmaril krehký mierový proces v krajine, ktorá sa pôvodne pripravovala na prezidentské voľby 11. októbra. Po vlaňajšom zvrhnutí dlhoročného lídra Blaisa Compaorého sa od nich očakávalo opätovné nastolenie demokracie.
Dočasný prezident Burkiny Faso Michel Kafando, ktorého počas prevratu držali vzbúrenci ako rukojemníka, sa v pondelok neskoro večer uchýlil do rezidencie francúzskeho veľvyslanca v metropole Ouagadougou.