Trvá na tom aj keď maďarskému prezidentovi povedal, že chápe problémy Budapešti v súvislosti s nedávnym denným prílevom desiatok tisíc utečencov. Pan sa stretol s maďarským prezidentom Jánosom Áderom v sobotu na okraj summitu OSN o udržateľnom rozvoji sveta, informovala tlačová agentúra AP. OSN vo vyhlásení uviedla, že Pan "chápe výzvy, ktorým čelí Maďarsko", zdôraznil však "význam rešpektovania ľudskej dôstojnosti a ľudských práv".
Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg verí, že Facebook pomôže medzinárodnému spoločenstvu presadiť nový program udržateľného rozvoja. Povedal, že v spolupráci s Úradom OSN pre utečencov prinesie internet do utečeneckých táborov. "Spojenie prinesie utečencom lepší prístup k podpore od poskytovateľov pomoci a udrží ich v kontakte s rodinami," citovala ho AP. V príhovore k účastníkom Fóra súkromného sektora OSN Zuckerberg uviedol, že širokopásmové internetové pripojenie "musí byť v srdci stratégie globálneho rozvoja" v záujme riešenia nových úloh a potrieb novej generácie. "Dáta nám môžu pomáhať prijímať inteligentné rozhodnutia, ale iba ak ich dokážete interpretovať rýchlo a s dôverou, preto chceme pomáhať OSN prijímať rozhodnutia, ktoré budú presadzovať naše ciele."
Námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne operácie Stephen O'Brien povedal, že výzvy o pomoc vzrástli za uplynulé desaťročie o vyše 600 percent a teraz dosiahli hranicu takmer 20 miliárd dolárov. Na akcii o financovaní humanitárnej pomoci na summite OSN v New Yorku, ktorý schválil nové rozvojové ciele pre ďalších 15 rokov, povedal, že humanitárna pomoc bola pôvodne koncipovaná ako dočasná "škatuľka prvej pomoci". Pomoc je v mnohých prípadoch poskytovaná po celé roky bez riešenia príčin pod povrchom. Väčšina humanitárnej pomoci tento rok pôjde do piatich krajín, v ktorých dlho pretrváva stav núdze - Sýrie, Iraku, Južného Sudánu, Stredoafrickej republiky a Konga, uviedla agentúra AP.