Veľkopodnikateľ Vladimír Poór dostal na toto veľkolepé dielo od štátu 13-miliónovú dotáciu. Diváci však mali možnosť vidieť na poslednom zápase hotovú pohromu. Zlý stav štadióna pobúril hlavne fanúšikov Spartaka. „Bola to hrôza! Voda sa na nás valila zo všetkých strán. Mokré zábradlia i stoličky. Strecha nezakrýva všetky miesta na sedenie. Veď za tie peniaze to tu malo byť ako z rozprávky,“ napísal na sociálnu sieť rozčúlený fanúšik. Množstvo ľudí sa zhodlo na tom, že to je odfláknutá robota. Investor pripustil, že po čase sa objavili nejaké stavebné chyby. Avšak odmieta, že by išlo o nekvalitné vyhotovenie.
„Prvýkrát nás zastihol takýto dážď s vetrom. Ani silný lejak pred otvorením neodhalil spomínané nedostatky zatekania strechy. Stalo sa tak až vďaka vetru v piatok,“ vyjadril sa šéf spoločnosti City Arena Pavol Adamec a dodal, že na odstránení medostatkov pracujú aj s generálnym dodávateľom stavby. „Taký veľkolepý stánok pre futbalistov mal byť dokonalý a nie, že sa teraz odstraňujú chyby. To sa môže odstraňovať postupne aj niekoľko rokov, veď keď sa opraví jedno, zrejme povolí zase druhé,“ myslia si fanúšikovia. Slovenská asociácia stavebných dozorov a odborne spôsobilých osôb uskutočňujúcich stavby vidí celú robotu takto.
„Zatekanie strechy spôsobuje vlhkosť. Zrejme bola konštrukcia namontovaná v klimaticky nevhodnom čase. Jednoznačne sú použité zlé materiály, je málo súdržná konzistencia. Zábradlia sú vysoko nebezpečné, sú nedorobené. Stavebný dozor mal na túto skutočnosť upozorniť. Sú životu nebezpečné. Sú to nedorobky, ktoré sú spôsobené rýchlym urobením, len aby bola dodržaná lehota a otvorenie načas,“ myslí si Ivan Paurer z asociácie stavebných dozorov.