S odvolaním sa na právnickú spoločnosť Maurice Blackburn o tom informovali agentúra DPA a portál CarsGuide. Podľa právnika firmy Damiana Scattiniho automobilka do dnešných dní "neposkytla jasnejšie informácie o tom, ako chce kompenzovať zákazníkov, ktorí by v dôsledku nelegálneho softvéru vo svojich autách mohli prísť o tisíce dolárov, napríklad z dôvodu poklesu hodnoty takéhoto auta v prípade jeho predaja".
Austrálska divízia Volkswagenu tento týždeň potvrdila, že v krajine je nelegálnym softvérom na znižovanie emisií počas testov dotknutých približne 91.000 áut. Väčšinu z nich predstavujú autá kmeňovej značky VW. Ešte cez víkend nemecká firma oznámila, že pozastavila predaj niektorých dieselových modelov v Austrálii, ktorých by sa emisná kauza mohla týkať.
Medzitým austrálska Komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC) začala vyšetrovať, či nedošlo v súvislosti s emisným škandálom VW k zavádzaniu spotrebiteľov. V prípade potvrdenia by to znamenalo začatie právnych krokov voči automobilke a vysoké pokuty. Nemecká spoločnosť kontroluje približne 6 % austrálskeho automobilového trhu. Austrálska vláda uviedla, že VW pravdepodobne porušil práva spotrebiteľov. Ako však dodala, je na ACCC, aby to potvrdila a rozhodla, či voči firme podnikne právne kroky.