Výbuchy si vyžiadali 97 mŕtvych a vyše 186 zranených. Turecká vláda označila útok za teroristický čin. K hrozivému incidentu sa zatiaľ nik neprihlásil. K výbuchom došlo krátko pred začiatkom plánovaného mierového pochodu. Ten zvolala odborová Konfederácia pracovníkov v štátnych službách spoločne s ľavicovými organizáciami.
Cieľom pochodu mal byť protest proti narastajúcemu násiliu medzi tureckou armádou a kurdskými separatistami. V sekunde sa však pokojné zhromaždenie zmenilo na hotové peklo. Sobotný mierový pochod totiž zničili dva výbuchy, ktoré otriasli centrom Ankary v blízkosti frekventovanej hlavnej železničnej stanice. Okamžite po explózii sa na miesto dostavili policajti, záchranári a zasahovali aj záchranárske vrtuľníky. Na zemi ležali nehybné telá ľudí. Všade naokolo bolo vidieť krv.
Ľudia, ktorí neutrpeli vážnejšie zranenia, sa snažili obetiam pomôcť. „Počuli sme obrovský výbuch a potom malú explóziu a napokon začali všetci v panike utekať. Potom sme už len videli v okolí stanice množstvo mŕtvych tiel,“ opísal situáciu hneď po výbuchu jeden zo svedkov. Polícia sa snažila z okolia ľudí dostať preč. Podľa agentúry AFP polícia pri rozháňaní ostatných demonštrantov dokonca strieľala do vzduchu. Na internete sa objavilo aj video s mierovým pochodom, na ktorom sa ľudia držia za ruky a tancujú len pár sekúnd predtým, ako došlo k výbuchu.
Ohavný čin odsúdili najvyšší predstavitelia Turecka ako aj Európskej únie. Útoky si vyžiadali najmenej 86 mŕtvych a ďalších 186 ľudí sa zranilo. Nie je vylúčené, že tieto čísla budú ešte narastať. Policajné zložky pátrajú po páchateľoch, no zatiaľ sa k barbarskému činu nikto neprihlásil. „Tak ako iné teroristické útoky, aj tento mal za následok našu súdržnosť, spoločenstvo, bratstvo a budúcnosť,“ vyjadril sa prezident Turecka Tayyip Erdogan, ktorý volá po solidarite. Vyjadril presvedčenie, že sa páchateľov podarí v čo najkratšom čase zadržať a odovzdať do rúk spravodlivosti. V krajine vyhlásili trojdňový štátny smútok. O tri týždne čakajú Turecko parlamentné voľby a v krajine vládnu obavy z ohrozenia bezpečnosti.
Turecko je krajina, kam radi zavítajú aj Slováci. Tí by medzi obeťami byť nemali. „Z informácií, ktoré máme doteraz k dispozícii, nevyplýva, že by medzi obeťami alebo zranenými boli slovenskí občania,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano. Na stránke rezortu zahraničia je uvedené, že naďalej na celom území Turecka platí odporúčanie vyhýbať sa podujatiam s vysokou koncentráciou ľudí, zhromaždeniam a demonštráciám.